Викривлення хребта

Помірна S-подібна кривизна хребта у передньо-задньому вимірі є нормою для людського організму. Вигин уперед називають лордозом, вигин назад – кіфозом. Два лордози – шийний і поперековий, і два кіфози – грудний і тазовий утворюють всередині організму своєрідну амортизаційну пружину, яка приймає на себе навантаження.

Надмірну кривизну у цій же площині називають відповідно гіперлордозом і гіперкіфозом. Від такої патології, зокрема, стражадає зовнішній вигляд, і утворюються защемлення, блоки у хребті. Поперековий гіперлордоз також часто призводить до спондилолістезу.

Бічні викривлення хребта найчастіше бувають пов’язані з блокуванням або перекосами тазу, функціональною чи анатомічною різницею довжини ніг, защемленнями кісток черепа.

Звичайні викривлення хребта, на відміну від сколіозу, можна усунути порівняно легко – адекватні гімнастичні вправи дозволяють значно зменшити або й зовсім знівелювати проблему. При цьому варто усвідомити, що значну частину роботи доведеться виконати самостійно. Під час сеансу структурної корекції організму можна поправити структуру, але для того, щоб підтримати її в належному стані, особливо на перших порах, потрібна щоденна праця і самоконтроль. Зокрема, щоб не дозволяти собі звично-неправильних поз, які провокують хребет до повернення у викривлений стан.