Рубці після операцій і травм

Діагнози та симптоми Рубець – це ущільнення сполучної тканини, яка присутня у всіх тканинах тіла, крім кісток. Найчастіше рубці виникають після операцій, травм (удари, порізи, розриви, опіки), запальних процесів (виразкова хвороба, плеврит, коліт і т.д.), надмірних навантажень (розриви м’язів, сухожиль, хребцевих дисків). Є рубці, які турбують пацієнта. Прояви залежать від локалізації рубця, його щільності і розмірів.

Лікування. Мазі, як правило, не ефективні. Стійкі склеротичні, грубі рубці лікуються хірургічно. Все, що однозначно не потребує хірургічного втручання, треба лікувати остеопатично.

Чому неефективні “чудодійні” мазі?

Як правило, рубець зв’язаний з навколишніми структурами. Задіяна не тільки шкіра, а й те, що під нею: підшкірна клітковина, м’язи, судини, м’які тканини, часом рефлекторно хребет. Сюди мазь “не дійде”.

На стан рубця впливають:

  • Енергетика хірурга під час операції (так звана “легка рука” чи “нелегка” – це має значення і під час застілля, і за хірургічним столом). Тільки інша рука може знівелювати негативний вплив, але не мазь.
  • Індивідуальна реактивність тканин пацієнта.
  • Несприятливі дні – за сонцем чи за місяцем – на момент травми чи операції.

 
Що може остеопатія:

Оптимізувати співвідношення між рубцем і навколишніми структурами, і тим самим зменшити його натягнутість, щільність, об’єм. Важливо якомога раніше після травми пропрацювати рубець, поки він не перейшов у склеротичну стадію. Практично вже на другий день після операції можна працювати з рубцем (фактично з раною) і навколишніми структурами.

Невидимі рубці тіла

Це ті рубці, які утворюються глибше від шкіри. Вони невидимі зором, але досить часто відчутні єством: у черевній чи грудній порожнині, у м’язах, зв’язках, фасціях, органах. Допомога – остеопатична: руками зняти напругу тканин, зменшити чи зняти патологічні тяги. У важких ситуаціях показано оперативне лікування.

Більше про післяопераційний період »