Часто запитують: чому лікувальний сеанс триває півгодини, а не годину? Адже ніби можна було б зробити удвічі більше і обійтися одним сеансом замість двох чи трьох…
Проте ефективність роботи за методикою СКО не є пропорційною витраченому часу. Чому?
В будь-якій справі однією з ознак майстерності є оптимально швидке виконання завдань. Профі чітко знає суть роботи, її послідовність, очікуваний результат і прогноз ситуації на майбутнє. Рухи його точно вивірені, без зайвої метушні, результативні. В хірургії, наприклад, чим довше триває операція, тим більше травмуються тканини, важчий післяопераційний період і т.п.
Те ж саме стосується й мануальної медицини. Чим вищий рівень фахівця, тим менше часу він витрачає на сеанс – як у хірургії. Якщо протягом 10-15 хвилин роботи пацієнту стає легше – лікування правильне. Ні – значить, ні.
Під час сеансу структурної корекції організму лікар відновлює нормальну біомеханіку тканин тіла – знімає спазми, повертає на місце зміщені нутрощі, змінює вектори руху в суглобах тощо. Усі ці тканини мають свою “пам’ять” – і свої максимальні можливості для корегування. Причому чим більш задавнена нездорова ситуація, тим сильнішою буде ця “пам’ять”, бо організм намагається адаптуватися до проблеми, частково компенсувавши її за рахунок інших структур, а отже з часом “фіксує” і “запам’ятовує” несприятливі тенденції як такі, з якими доведеться жити далі.
Зазвичай за півгодини ефективної роботи можливості корегування тканин тіла вичерпуються, і організм стає нездатний до подальших змін. Тут треба чітко знати міру, бо силувані, надмірні зміни можуть серйозно зашкодити пацієнту. І чим більше корегуючих дій, тим більший стрес для організму. Тому майстерність лікаря полягає у мінімумі точних дій, які з часом призводять до максимальної гармонізації. Так само, як майстер-рефлексотерапевт ставить не 15-20 голок, а одну-дві, і це дає набагато вищий ефект.
Після сеансу має пройти 1-2-3 дні, щоб підкореговані органи звикли до оновленого стану. Якщо ситуація задавнена, то протягом цього часу вони можуть частково повернутися назад. Тоді потрібен буде наступний сеанс, щоб знову зробити великий крок до відновлення здоров’я.
І, як правило, чим більше часу минуло від появи проблеми, тим більше сеансів буває потрібно, щоб її розв’язати. У більшості випадків – 1-3 сеанси. Це об’єктивна реальність Вашого організму.