Про мануальну медицину

Posted in Всі публікації Про мануальну медицину

Пластовий масаж

Пластовий масаж – це глибинне зміщення шкіри, підшкірної клітковини, всіх пластів м’язів щодо кістки всією кистю: вздовж і впоперек, спірально в усіх напрямках. Дія максимально об’ємна і глибинна, дозована і повільна, з відчуттям податливості тканин, із задіянням окістя й сухожилків.

Кисть – тонкий інструмент, дає тільки напрямок руху чи об’єм захвату. А вся дія й сила йде від живота і, фактично, продавлюється всією масою тіла оператора. Кисті не зайняті грубою роботою, тому весь час чуйно моніторять процес і не втомлюються, як при звичайному масажі, – вони не “забиті” і не виконують втомливу дрібну моторику.

Пластовий масаж використовується на тулубі, кінцівках, шиї, черепі, обличчі. Він є однією з базових технік роботи з тілом.

Continue reading “Пластовий масаж”

Posted in Всі публікації Про мануальну медицину

Тривалість сеансу структурної корекції організиму

Тривалість сеансу Часто запитують: чому лікувальний сеанс триває півгодини, а не годину? Адже ніби можна було б зробити удвічі більше і обійтися одним сеансом замість двох чи трьох…

Проте ефективність роботи за методикою СКО не є пропорційною витраченому часу. Чому?

В будь-якій справі однією з ознак майстерності є оптимально швидке виконання завдань. Профі чітко знає суть роботи, її послідовність, очікуваний результат і прогноз ситуації на майбутнє. Рухи його точно вивірені, без зайвої метушні, результативні. В хірургії, наприклад, чим довше триває операція, тим більше травмуються тканини, важчий післяопераційний період і т.п.

Те ж саме стосується й мануальної медицини. Чим вищий рівень фахівця, тим менше часу він витрачає на сеанс – як у хірургії. Якщо протягом 10-15 хвилин роботи пацієнту стає легше – лікування правильне. Ні – значить, ні.

Continue reading “Тривалість сеансу структурної корекції організиму”

Posted in Всі публікації Про мануальну медицину

За що Ви платите гроші

Діагнози та симптоми 1. За чіткий, конкретний діагноз! Ніяких нудних і – головне! – зазвичай абсолютно непотрібних обстежень і аналізів. Остеопатична діагностика провадиться візуально-пальпаторно, протягом кількох хвилин, – і дає цілісну картину, що з організмом не так.

2. За полегшення тут і зараз – одразу на столі. Якщо лікування правильне, воно дає результат негайно.

3. За швидке й результативне системне лікування – 1-3 сеанси, з поясненням суті проблеми і вичерпними рекомендаціями на подальше життя: що і як робити, щоб бути незалежним від болячок і лікарів.

4. За усунення причин хвороби – замість тривалої боротьби з переліком розрізнених симптомів. Остеопатичні методики дозволяють розглядати організм як єдине ціле, виявити причину проблеми і швидко позбутися її. А разом з однією проблемою часто відходить цілий “букет” несприятливих ознак і відчуттів.

5. За набуту незалежність від медикаментів – у більшості випадків цілковиту! А скільки здоров’я й грошей іде на ліки?

Continue reading “За що Ви платите гроші”

Posted in Всі публікації Про мануальну медицину

Остеопатія і не зовсім: про лікарів і “народних умільців”

Остеопатія і не зовсім Сьогодні остеопатія – “модний” напрямок, і за неї беруться всі, хто хоче. З одного боку, це ніби й добре, що стає більше прихильників медицини, яка розглядає організм як єдине ціле. З іншого боку – в галузі існує сурогат, псевдоостеопатія. І новоявлені “остеопати” з масажистів, цілителів, народних костоправів здебільшого насправді остеопатами не є.

Остеопатія – це дуже серйозна дисципліна, з чітким розумінням анатомії, фізіології, біомеханіки, фізіологічних і нейрофізіологічних взаємозв’язків між системами й органами тіла. Тому остеопатові, крім суто профільних здібностей і навичок, необхідно знати загальну медицину і мати клінічне мислення – тобто, бути ґрунтовно медично освіченим. Треба вміти відрізнити “свого” пацієнта від “не-свого” – щоб не втручатися, наприклад, в гострі хірургічні стани, онкологію, ураження центральної нервової системи…

Continue reading “Остеопатія і не зовсім: про лікарів і “народних умільців””

Posted in Всі публікації Про мануальну медицину

Масаж

Масаж – прекрасна оздоровча й лікувальна процедура. Але наскільки вона лікувально-оздоровча, а чи взагалі не є такою, залежить від рівня виконавця.

Чим більш хворобливий пацієнт, тим складніше його масажувати. При гострому болю, головних болях, невралгіях, болю в спині чи животі потрібні ґрунтовні клінічні знання і вміння, щоб адекватно допомогти, а не зашкодити. Є ряд станів, за яких для більшості пацієнтів масаж протипоказаний. Це, зокрема, стани, зумовлені механічними блоками в хребті, тазі, черепі, судинними спазмами, зміщенням нутрощів. Тут вже потрібен інший рівень роботи – мануальна терапія, остеопатія тощо.

Види масажу: класичний, точковий (акупресура), сегментарний, спортивний, шведський, періостальний… Для любителів вакуумного масажу (банками): є інформація, що це призводить до раку шкіри.

Плюси масажу: роблять всі й усім – у кабінетах, на робочому місці, на пляжі, вдома, самомасаж. Тобто, доступність і простота – за наявності певного рівня здоров’я.

Мінуси: зазвичай проробляється поверхневий шар тіла – шкіра, м’язи. А ті структури, які зумовлюють нездоров’я – ні. Тому масаж як складова мануальної медицини непогано працює, а в якості самостійного метода – вибірково.

 

Posted in Всі публікації Про мануальну медицину

Мануальна медицина – що це

Мануальна медицина – це лікування руками в контакті з тілом пацієнта. Узагальнюючий термін, оскільки на сьогодні немає жодного іншого, який би відповідав цьому значенню і охоплював увесь об’єм лікувальної роботи руками. Сюди не належать біоенергетика, екстрасенсорика, філіпінське хілерство.

До мануальної медицини можна віднести такі напрямки:

  мануальна терапія;
  остеопатія;
  краніосакральна терапія;
  прикладна кінезіологія;
  мікрокінезітерапія;
  вертебрологія;
  вісцеральна терапія;
  юмейхотерапія;
  масаж і, зокрема, пластовий масаж;
  акупресура;
  ребалансинг.

На заході мануальною медициною займаються хіропрактики й остеопати.

У структурній корекції організму використовуються техніки й засоби усіх складових мануальної медицини, окрім мікрокінезітерапії та юмейхотерапії.
 
Continue reading “Мануальна медицина – що це”

Posted in Всі публікації Про мануальну медицину

Найцікавіші пацієнти

Найцікавіші пацієнти 1.  Після ДТП, політравм.
2.  Із спондилолістезами.
3.  Ті, від яких офіційна медицина відмовилася.
4.  Ті, які втратили надію на одужання, зневірилися в медицині.
5.  З купою проблем, які поокремо не вирішуються спеціалістами різних профілів, а лише всі разом в одних руках фахівця з мануальної медицини.
6.  Після операцій.
7.  Після складних множинних переломів.
 

1. Після ДТП, падінь в організмі залишаються множинні струси, зміщення м’яких тканин, нутрощів, кісток, спазми судин, м’язів, мозкових оболонок. Хірурги-травматологи “склали” пацієнта, проте не усунули ці явні, але непомітні для них проблеми. Тіло як побите, тканини тіла “кричать”, а пацієнта втішають тим, що “живий – і слава Богу, а що ж ти хочеш після такого”.

Так от, при застосуванні структурної корекції організму робота з таким пацієнтом – суцільне задоволення. Під руками все оживає, кожна клітина-тканина займає своє природнє місце, відходять болі, спазми, защемлення просто на столі. Разючий результат при порівнянні стану до і після.
Continue reading “Найцікавіші пацієнти”

Posted in Всі публікації Про мануальну медицину

Мануальна терапія

Мануальна терапія Мануальна терапія – це робота руками з кістяком: хребет, таз, кінцівки. Череп – ні.

Плюси: конкретна робота з конкретними частинами кістяка, “direct mail” – пряма адресна робота. Дає швидкий, інколи разючий для пацієнта результат.

Мінуси:

1.  Не все те, що хрустить, є корисним – а цим часто грішать мануальні терапевти. Рухи лікаря мають бути чітко вивіреними й відпрацьованими, інакше – проблеми. Після Чорнобильської аварії кістяки стали значно слабшими, і жорсткі маніпуляції часто призводять до неврологічного чи нейрохірургічного стаціонару. Останнім часом це створює мануальній терапії негативний імідж.

2.  Не пропрацьовуються череп, м’які тканини, внутрішні органи, судини, спинномозкові оболонки. Якщо тут є проблеми, то корекції самого лише кістяка буде недосить, або ж лікувальний ефект буде тимчасовим: непропрацьовані структури будуть викликати рецидив (повторення) хвороби.
 

Posted in Всі публікації Про мануальну медицину

Краніосакральна терапія

Краніосакральна терапія Краніосакральна терапія (з латинської: cranium – череп, sacrum – крижі) – лікування через дію на черепні кістки, крижі (рос. крестец), спинномозкові оболонки. Є підрозділом остеопатії, хоч може використовуватися й окремо.

Череп і крижі з’єднані між собою твердою мозковою оболонкою, яка вистилає черепну коробку і спинномозковий канал. Ця міцна оболонка малоеластична і тому чітко передає всі тяги між черепом і крижами.

Череп не є монолітним – він складається з багатьох кісток, які з’єднані між собою швами. Череп “дихає” – стискається-розтискається, тим самим забезпечуючи рух спинномозкової рідини (ліквору) по спинному каналу. Крижі також мають свої автономні рухи, які в нормі синхронні з черепом. Цей спільний рух і є так званим краніосакральним ритмом, який, нарівні з серцевим і дихальним, є головним ритмом організму.

Якщо краніосакральний ритм відхиляється від норми – наприклад, зменшується його амплітуда чи частота, то виникає купа проблем – від головного болю до вегетативних, енергетичних, психоемоційних змін. Краніосакральний ритм можуть порушувати травми голови, хребта, тазу, грижі хребта, запалення спинномозкових оболонок, спазми судин шиї й голови, фізичні та психоемоційні перевантаження.

Суть краніосакральної терапії:

  • визначити порушення ритму та його причини;
  • нормалізувати черепне дихання;
  • нормалізувати рухи крижів;
  • усунути тяги твердої мозкової оболонки;
  • відновити краніосакральний ритм.

Краніосакральний ритм визначається і корегується тільки руками – сучасна апаратура тут безсила.
 

Posted in Всі публікації Про мануальну медицину

Вертебрологія

Вертебрологія Вертебрологія – наука про хребет, його проблеми, хвороби та їх лікування (від лат. vertebra – хребет). Підрозділ мануальної терапії. Наука цікава, але не є самодостатньою спеціальністю. Адже який не є важливий хребет – все одно це лише частина організму, тому лікування тільки його окремо – робота малорезультативна.

Наприклад: блокований таз, зміщений шлунок чи нирка обов’язково дають проблему (блок) у відповідній зоні хребта. Лікувати цю зону – марна справа, оскільки зміщений орган все одно буде “кричати” і викликати блок у хребті доти, доки цей орган не поставити на своє місце. (Див. Причини блокування хребта).

Тільки усунення першопричини проблем дає швидкий і стійкий результат. Тому “чисті” вертебрологи, так само як і “чисті” юмейхотерапевти, лікують зазвичай довго (10-24 сеанси) і не завжди ефективно.

Зрештою, пацієнтові байдуже, в якому стані його хребет і чи добре стоять диски на місці – він хоче, щоб тіло не боліло і нормально функціонувало. Тож вертебрологія незамінна – але тільки в комплексній роботі з усім тілом.