Поради

1. Лікувати будь-яке хронічне захворювання починайте з цілісної проробки тіла у остеопата: розблокуйте хребет і таз, зніміть спазми судин і перекоси тіла, поставте нутрощі на місце, згармонізуйте всі структури тіла. В більшості випадків цього досить для оздоровлення. Наприклад, і жінки, й чоловіки часто роками лікують сечостатеві розлади. Чому? Бо заблоковані таз чи поперековий відділ хребта, тому й немає нормального управління органами тазу.
 
2. При гострих болях не поспішайте натирати тіло мазями чи гріти: часто це збільшує набряк і болі. При гострому болю в спині потрібен спокій, знеболюючі препарати – спазмалгон, но-шпа, солпадеїн, баралгін тощо – і консультація спеціаліста.
 
3. При болях в попереку низько не сідайте: таз має бути вище колін. У глибоких кріслах, на м’яких диванах краще не розсідатися. Низька посадка в авто – провокативна.
 
4. Лікуйтесь у спеціалістів! Уникайте грубих маніпуляцій на хребті, особливо у шийному відділі – це небезпечно!
 
5. Примусові розтяжки тулуба, хребта на апараті, столі, через підвішування з гирями мають бути чітко дозовані. Головна помилка – перерозтягування хребта, що призводить до загострення болю. Тому зробили кілька сеансів, стало краще – вчасно зупиніться!

Протипоказання:

  • гострий біль у хребті;
  • зміщення хребців – спондилолістез.
6. Робите масаж тіла – чудово! Однак раджу перед тим завітати до остеопата, щоб звільнити тіло від зажимів у хребті, тазу, голові, органах і судинах. Відчуєте суттєву різницю.
 
7. Кілька разів на рік проходьте лікувально-оздоровчі сеанси у вмілого остеопата – цим ви продовжите свою молодість, збережете здоров’я і час, якість життя буде значно вищою.

Фізкультура, спорт, SPA – це все прекрасно, але недостатньо для здоров’я. З часом в тілі все одно накопичуються збої, помилки, зношеність, які можна усунути лише з допомогою спеціаліста.

“Тіло – інструмент усвідомлення, і ставлення до нього має бути бездоганним”, – К.Кастанеда.
 

8. Якщо маєте багато проблем із здоров’ям, і вам призначають велику кількість аналізів, обстежень, консультацій – зупиніться! Як правило, все безрезультатно. Це означає, що в тілі відбулися серйозні структурні зміни, які можна поправити тільки руками, – а саме: “просів” хребет, опустилися нутрощі, змістилися осі тіла і т.д. За такої ситуації структурна корекція незамінна, а ліки – безпорадні.
 
9. Якщо ви всю ніч тасуєте подушки – значить, пора поправити верхньогрудний і шийний відділи хребта. Не чекайте гострого болю.
 
10. Не слухайте порад: “не йди до костоправа, бо поламає”. Ламає дурний чи невмілий.
 
11. Єдиний банк, який не підведе – це наше тіло: що вклав, те й маєш. Тому вкладайте в своє здоров’я час, зусилля, гроші – вернеться сторицею. Якщо цього не робити, то, очевидно, доведеться вкладати в болячки.
 
12. Ода ході!

Активно ходіть щодня – це нічим не замінне. Хода – найпростіша, найдоступніша і найнеобхідніша форма оздоровлення. Ходіть активно, щоб пульс і дихання прискорювались; обов’язково включайте плечовий пояс; добре відштовхуйтесь пальцями ніг – тоді включається лімфатичний насос усього тіла. Тренувальний ефект настає через півгодини безперервного руху (тому шопінг не підходить). Оптимальний мінімум – 6-10 км щодня, це 1-1,5 години. Хода з палицями, так звана “скандинавська хода” – максимально ефективна: задіює все тіло, у півтора-два рази збільшує швидкість ходи.

І – чим гірша погода, тим вищий оздоровчий ефект!
 

13. Дві проблеми в тілі з віком, після 35-40 років:

  • нема опори в животі і промежині, тому просідає хребет, опускаються нутрощі, людина сутулиться;
  • стискається грудний відділ хребта, деформується шия, падає енергетика людини.

Звідси рекомендації:

  • укріплювати черевний прес і діафрагму тазу (дивись далі);
  • розтягувати тіло, особливо грудний відділ;
  • перед виконанням фізичної роботи при ослабленому черевному пресі одягати підтримуючий пояс (корсет) на “липучках”.
14. Усім нам, як правило, не вистачає гнучкості тіла, особливо з віком. До старості людина, яка собою не займається, втрачає близько 5-7 см зросту – за рахунок зменшення висоти дисків та “усихання” хребта. Коти й собаки не ходять вертикально, але раз-у-раз витягуються. Раджу наслідувати їх у цьому, тягнутися стоячи, сидячи, лежачи – плавно, протяжно, з насолодою, в кожній позиції по 5-10-30 секунд, щоб включилися жорсткі структури, які визначають ступінь гнучкості тіла. Недостатня гнучкість – ознака старості. Тому йога, пілатес, кола-нетик, ХОРА, ХАДУ, стретчинг чудово оздоровлюють організм.
 
15. Гірськолижникам.

  1. Часто скаржаться, що в один бік не йде нормально поворот. Причина завжди у блокуванні тазу чи поперекового відділу хребта. Зняв блоки – повороти симетричні. Не варто чекати травми.
  2. Після активних гірськолижних спусків буває тривале безсилля. Нічого не болить, але немає енергії. Причина – стиснення (компресія) хребта, блокований центральний енергетичний канал. Одна процедура – і все відновлюється.
16. Будьте доброзичливими і добродушними – збережете купу свого здоров’я. Постійно формуйте радість у собі – буде легше жити.
 
17. Якщо апатія, депресія, нема сил – робіть щось добре для інших безоплатно, і до вас прийде радість і сила.
 
18. Два “кити” фізичного тіла: гнучкість і витривалість. Гнучкість – це чистота суглобів і хребта, вона досягається вправами, що розтягують тіло (йога, стретчинг, ХОРА, Хаду, інші). Витривалість – це чистота судин, досягається динамічними вправами (тривала активна хода, біг, велосипед, ролики, бігові лижі, плавання, активні ігри і т.д.).
 
19. Старість – це згасання бажань і фізична неміч. Робіть висновки.
 

 

Share Button
Є питання? Телефонуйте: +38(044) 360-02-12