Всі публікації

Posted in Всі публікації З лікувальної практики

Головні болі, запаморочення – жінка, 42 роки

З лікувальної практики Протягом останніх семи років часті головні болі та запаморочення, які значно погіршують життя. Багаторазове лікування – безуспішне. Втомилася сама, втомила родину й лікарів. Клінічні обстеження не виявили якоїсь суттєвої патології. Відтак пацієнтку направили до психіатра – це типова ситуація, коли не знають, що відбувається з людиною, і не можуть допомогти.

При огляді:

  1. Спазмована аорта, що призводить до стискання грудного та шийного відділів хребта, спазму артерій шиї та голови.
  2. Жорсткі защемлення в хребті, особливо в шийному відділі, що знижують кровопостачання голови і гальмують відтік крові – це створює застій у голові.
  3. Відсутнє черепне дихання, тому спинномозкова рідина (ліквор) застоюється в голові.

Такого “комплекту” цілком досить, щоб почуватися кепсько. Це механічні речі, непомітні для апаратури, але досить впливові для здоров’я. Мануальна діагностика, яка їх виявила, тривала дві хвилини.

Continue reading “Головні болі, запаморочення – жінка, 42 роки”

Posted in Всі публікації Окремі діагнози та симптоми

Вілізієве коло. Патологія

Знизу під головним мозком знаходиться замкнуте коло артеріальних судин, що об’єднує крупні і задні черепні судини. Цей анастомоз, тобто обхідний шлях, створений природою для повноцінного постачання крові до мозку. Умовно кажучи, якщо є нестача крові в якійсь ділянці мозку, то через це рятівне Вілізієве коло прийде кров з іншої артерії.

Але буває так, що Вілізієве коло вроджено незамкнене, і тоді під час напруг – емоційних, фізичних, розумових – компенсаторна дія не відбувається. За таких обставин з’являються головні болі, часом – нестерпні. Завдання лікаря за таких обставин – усунути наявні в усьому тілі блоки, зажими і спазми, тим самим включивши інші природні компенсаторні механізми. Як показує практика, це суттєво покращує стан пацієнта і набагато легше проходити критичні стани. Структурна корекція організму з цим гідно справляється.

Показовий випадок з практики:

Posted in Всі публікації З лікувальної практики

Патологія Вілізієвого кола – чоловік, 35 років

З лікувальної практики З юних літ часто виникав дуже сильний біль у голові. Відчуття таке, ніби зверху вдягається тісний ковпак, а зсередини голови роздувається величезна куля. Пацієнт намучився, поки один невролог не запідозрив у нього патологію Вілізієвого кола. Призначені ліки полегшували стан, але все ж таки больові приступи траплялися.

На прийомі в мене: защемлення в хребті, тазі, черепі, відсутнє черепне дихання, спазмовані нутрощі. Проведено 2 сеанси структурної корекції організму – “як на світ народився”: легкість в усьому тілі! Ось ця легкість є показовою нормою здоров’я.

Пацієнта навчено кільком оздоровчим вправам. Через два тижні маю відгук – все чудово, щасливий, приступів немає, займається гімнастикою.
 

Posted in Всі публікації ЯК БУТИ ЗДОРОВИМ: бесіди з лікарем

Грудний відділ хребта

Грудний – найбільший і найвпливовіший відділ хребта. Складається з 12 хребців і дисків. Шийний відділ має 7, поперековий 5. Має природній невеликий згин вперед, який з віком, як правило, збільшується.

Саме грудний відділ визначає красу та здоров’я постави. Керує органами грудної клітки та верхніми 2/3 живота.

На що впливають проблеми грудного відділу?

  • Він визначає положення шиї й голови: чим більше зігнутий грудний відділ, тим більше опускається вперед і вниз голова і компенсаторно прогинається вперед шия. Чим сильніший прогин шиї, тим сильніше напружуються підпотиличні м’язи, які утримують голову від падіння вперед. Хронічна стійка напруга цих м’язів переходить у спазм, який затискає підпотиличні нерви і судини, порушує відтік крові від голови. Звідси головні болі, запаморочення, гіпертонія, зорові негаразди та інше.
  • Continue reading “Грудний відділ хребта”

Posted in Війна Всі публікації ЯК БУТИ ЗДОРОВИМ: бесіди з лікарем

Військова реабілітація

  Напрямки роботи.

Військова реабілітація – це система новітніх методик, прийомів, розроблених на основі структурної корекції організму (далі – СКО) та остеопатії. Система максимально ефективна, відповідає вимогам часу, а саме: забезпечує максимально повну і швидку реабілітацію насамперед бійців ЗСУ. Характер травм у бійців специфічний: контузії, множинні поранення, фантомні болі в ампутованих кінцівках, хронічна фронтова втома. Загальноприйнятна реабілітація не може ефективно працювати з такою специфікою.

Критерій істини – практика! Досвід роботи зі спортивними та бойовими травмами переконує в необхідності використання нових підходів і методик. Простий приклад: жодні масажі, нагрівання, медикаментозні чи механічні впливи не можуть зарадити при хронічній контузії голови або фантомному болю.

Розглянемо, що відбувається в організмі при травмах.

Continue reading “Військова реабілітація”

Posted in Війна Всі публікації Окремі діагнози та симптоми

Фантомні болі

Діагнози та симптоми Cкладний психофізичний стан організму: болить те, чого нема – частина кінцівки відсутня. В головному мозку, спинному мозку, в збереженій частині кінцівки залишається інформація про її цілісність. У всіх цих структурах є джерела збудження, які провокують фантомні болі. Як їх усунути?

Робота провадиться на трьох рівнях:

1) з залишком ампутованої кінцівки;
2) з хребтом і тазом;
3) з черепом: а) пластова робота для усунення зміщень у черепі; б) краніосакральна терапія; в) специфічна судинна техніка (за О.Т.Огуловим).

За 2-3 сеанси вдається майже повністю зняти фантомні болі. Без цього лікування вони зазвичай тривають місяцями або й півроку.
 

Posted in Війна Всі публікації

Реабілітація бійців

У країні війна. Тисячі поранених. Специфіка бойових травм: поранення, ампутації, контузії голови й тіла, опіки, хронічна жорстка компресія хребта, тазу і суглобів, висока стресованість бійців.

Війна затягується. Кращі, боєздатніші вже давно на фронті. Гостро постає питання поповнення людського ресурсу. Зараз стають воювати маломотивовані, менш придатні до війни люди. Звідси дуже гостра потреба максимально швидкої реабілітації поранених бійців: вони вже мають бойовий досвід і, як не дивно, більш мотивовані воювати, ніж новобранці.

Річний досвід роботи з пораненими показує неспроможність загальноприйнятої реабілітації забезпечити потреби фронту. Хронічні післяконтузійні стани вибивають людей з життєвої колії на місяці. Ліки не дають швидкого результату. В той же час практика показує надзвичайну результативність структурної корекції організму: за 1-3 сеанси суттєво зменшується симптоматика, і бійці можуть повертатися в стрій.

Continue reading “Реабілітація бійців”

Posted in Війна Всі публікації З лікувальної практики

Контузія і ушкодження хребта внаслідок бойових дій – чоловік, 56 років

З лікувальної практики Воїн, 56 років, отримав контузію – вибухова хвиля кинула його на дерево на висоту 4 метри. Вага чоловіка – 116 кг!

При огляді: пошкодження хребта – в шиї грижа С5 з вираженою деформацією хребта в цому місці, протрузії в попереку; контузія голови.

Клініка: 1) при нахилі голови чи кашлянні – різке запаморочення; 2) стійкі болі в попереку і оніміння пальців правої стопи.

Після півторамісячного (!) стаціонарного лікування бійцю зовсім не покращало, і це дуже здивувало полковника медслужби.

Після двох (!) сеансів структурної корекції організму вже був здивований пацієнт: болі в попереку пройшли, оніміння пальців стопи зникло повністю; суттєво зменшилися запаморочення. А людині пропонували операцію на шийному відділі хребта! Якби це сталося, воїн на довгі місяці став би небоєздатним – і це у кращому випадку!

Неважко зіставити ці два варіанти лікування:

  1. Кількість затраченого часу: півтора місяці – і два сеанси СКО.
  2. Кількість грошей: тисячі з державних коштів на ліки – і нуль гривень у мене, оскільки бійців я лікую безкоштовно.
  3. Результат: нульовий з необхідністю нейрохірургічної операції – і повноцінне відновлення здоров’я.
  4. Боєздатність: сумнівна після операції – і максимально швидке повернення в стрій після сеансів СКО.

Це ми говоримо про матеріальні, моральні й часові затрати на одного бійця! А їх сотні й тисячі! І головне – всі залишаються небоєздатними довгий час, а це прямі втрати для держави. Проста арифметика і очевидні речі!

Резюме: поєднання офіційної медицини та структурної корекції організму у випадках бойових травм і контузій є дуже дієвим і необхідним! Потрібна спільна робота.

 

Posted in Війна Всі публікації

Як зігрітися в польових умовах без вогню

Знову настала зима, а в похідних та бойових умовах не завжди можна палити вогонь. Отже, як зігрітися в окопі чи на чергуванні, використовуючи лише ресурси й можливості власного організму?

Щонайперше треба утеплити стопи, поки вони не замерзли. Стопи потерпають найсильніше, а зігрівати їх найважче, бо це найдальша периферія тіла, і вони не мають жиру, який захищає від холоду. Варто пожертвувати чимось іншим, але захистити стопи, максимально утеплити їх і зігрівати в першу чергу: рухатись, підстрибувати, згинати-розгинати з силою пальці і всю стопу…

Continue reading “Як зігрітися в польових умовах без вогню”

Posted in Всі публікації Окремі діагнози та симптоми

Адгезивний капсуліт

Адгезивний капсуліт – складне й довготривале захворювання. Вражається суглобова капсула, яка оточує суглоб, захищає його від інфекцій і живить його. Найчастіше страждає плечовий суглоб.

Суть процесу: суглобова капсула запалюється і чомусь злипається (адгезія) з суглобом. Сам суглоб при цьому не втягнутий в запальний процес. Звідси різкий біль і значне обмеження рухів. Причиною найчастіше є травма суглоба.

З усіх навколосуглобових процесів капсуліт – найскладніший. Прийняте в офіційній медицині лікування може тривати місяці, а то й роки: препарати, блокади, фізпроцедури, операція – малодієві. ЛФК – так зване розробляння плеча – дуже болючий процес. Хто спробував, знають жорсткість і недолугість такого дійства: це як по живому рвати.

Що пропоную я?

Діагностика – лічені секунди. Характерна майже повна відсутність ротації плеча. Звідси термін “заморожене плече”.

Лікуванняструктурна корекція організму. Це дієва робота руками:

  1. Розблокування комірцевої зони, звідки йде управління плечем; без цього етапу лікування надто повільне й неповноцінне.
  2. Локальна робота з суглобом – напрацьовані ротаційні проминання швидко звільняють суглоб з “капкану”. За необхідності – локальні ін’єкції як додаток.

Таке лікування в рази прискорює повноцінне одужання. І при цьому провадиться без болю.