Всі публікації

Posted in Війна Всі публікації Тренування і спорт ЯК БУТИ ЗДОРОВИМ: бесіди з лікарем

Ампфутбол

В полі грають на милицях (немає однієї ноги), воротар – без руки.

На думку одного з учасників ампфутболу, зношуваність організму зростає разів у тридцять. Футбол сам по собі досить травматичний, а тут в десятки разів збільшується навантаження. Тому вкрай необхідно грамотно готуватися до гри і відновлюватися після неї. І мова зовсім не про масаж.

Continue reading “Ампфутбол”

Posted in Всі публікації Про мануальну медицину

Пластовий масаж

Пластовий масаж – це глибинне зміщення шкіри, підшкірної клітковини, всіх пластів м’язів щодо кістки всією кистю: вздовж і впоперек, спірально в усіх напрямках. Дія максимально об’ємна і глибинна, дозована і повільна, з відчуттям податливості тканин, із задіянням окістя й сухожилків.

Кисть – тонкий інструмент, дає тільки напрямок руху чи об’єм захвату. А вся дія й сила йде від живота і, фактично, продавлюється всією масою тіла оператора. Кисті не зайняті грубою роботою, тому весь час чуйно моніторять процес і не втомлюються, як при звичайному масажі, – вони не “забиті” і не виконують втомливу дрібну моторику.

Пластовий масаж використовується на тулубі, кінцівках, шиї, черепі, обличчі. Він є однією з базових технік роботи з тілом.

Continue reading “Пластовий масаж”

Posted in Війна Всі публікації Поради та інструкції

Підготовка кукси до протезування + подальша профілактика ускладнень

Діагнози та симптоми

 1. “Включити” центр управління куксою: якщо це нога – розблокувати поперек і таз, якщо рука – розблокувати комірцеву та лопаткову зони. Використовується пластовий масаж, прийоми структурної корекції організму, остеопатії та мануальної терапії.

А далі є спрощена процедура, яку може використовувати сам пацієнт – або хтось інший поруч із ним; це теж дієво.

 1. Пром’яти пластовим масажем всю ампутовану кінцівку і саму куксу.
 2. Спіральні зміщення всіх тканин кукси з протидією руками, як ніби вкручування-викручування гвинта. Дуже потужний прийом.
 3. Пропрацювати кінчик кукси пластовим зміщенням всіх тканин щодо кістки, оптимально – спіральними рухами.
 4. Вібраційне поплескування кукси кулаком, долонею, пальцями – дозовано: може бути відчутно боляче.

Після такої обробки кукса стає зібраною, цільною, пружною, робочою.

 1. Утримуючи куксу за її кінець, пацієнт тягне її до себе – відбувається немовби стягування всіх пластів кінцівки (шкіра, м’язи) в напрямку до її кінця. Цей прийом дає відчуття легкості в куксі.

Докладніше – незабаром у відео.
 

Posted in Всі публікації З лікувальної практики

Головні болі, запаморочення – жінка, 42 роки

З лікувальної практики Протягом останніх семи років часті головні болі та запаморочення, які значно погіршують життя. Багаторазове лікування – безуспішне. Втомилася сама, втомила родину й лікарів. Клінічні обстеження не виявили якоїсь суттєвої патології. Відтак пацієнтку направили до психіатра – це типова ситуація, коли не знають, що відбувається з людиною, і не можуть допомогти.

При огляді:

 1. Спазмована аорта, що призводить до стискання грудного та шийного відділів хребта, спазму артерій шиї та голови.
 2. Жорсткі защемлення в хребті, особливо в шийному відділі, що знижують кровопостачання голови і гальмують відтік крові – це створює застій у голові.
 3. Відсутнє черепне дихання, тому спинномозкова рідина (ліквор) застоюється в голові.

Такого “комплекту” цілком досить, щоб почуватися кепсько. Це механічні речі, непомітні для апаратури, але досить впливові для здоров’я. Мануальна діагностика, яка їх виявила, тривала дві хвилини.

Continue reading “Головні болі, запаморочення – жінка, 42 роки”

Posted in Всі публікації Окремі діагнози та симптоми

Вілізієве коло. Патологія

Знизу під головним мозком знаходиться замкнуте коло артеріальних судин, що об’єднує крупні і задні черепні судини. Цей анастомоз, тобто обхідний шлях, створений природою для повноцінного постачання крові до мозку. Умовно кажучи, якщо є нестача крові в якійсь ділянці мозку, то через це рятівне Вілізієве коло прийде кров з іншої артерії.

Але буває так, що Вілізієве коло вроджено незамкнене, і тоді під час напруг – емоційних, фізичних, розумових – компенсаторна дія не відбувається. За таких обставин з’являються головні болі, часом – нестерпні. Завдання лікаря за таких обставин – усунути наявні в усьому тілі блоки, зажими і спазми, тим самим включивши інші природні компенсаторні механізми. Як показує практика, це суттєво покращує стан пацієнта і набагато легше проходити критичні стани. Структурна корекція організму з цим гідно справляється.

Показовий випадок з практики:

Posted in Всі публікації З лікувальної практики

Патологія Вілізієвого кола – чоловік, 35 років

З лікувальної практики З юних літ часто виникав дуже сильний біль у голові. Відчуття таке, ніби зверху вдягається тісний ковпак, а зсередини голови роздувається величезна куля. Пацієнт намучився, поки один невролог не запідозрив у нього патологію Вілізієвого кола. Призначені ліки полегшували стан, але все ж таки больові приступи траплялися.

На прийомі в мене: защемлення в хребті, тазі, черепі, відсутнє черепне дихання, спазмовані нутрощі. Проведено 2 сеанси структурної корекції організму – “як на світ народився”: легкість в усьому тілі! Ось ця легкість є показовою нормою здоров’я.

Пацієнта навчено кільком оздоровчим вправам. Через два тижні маю відгук – все чудово, щасливий, приступів немає, займається гімнастикою.
 

Posted in Всі публікації ЯК БУТИ ЗДОРОВИМ: бесіди з лікарем

Грудний відділ хребта

Грудний – найбільший і найвпливовіший відділ хребта. Складається з 12 хребців і дисків. Шийний відділ має 7, поперековий 5. Має природній невеликий згин вперед, який з віком, як правило, збільшується.

Саме грудний відділ визначає красу та здоров’я постави. Керує органами грудної клітки та верхніми 2/3 живота.

На що впливають проблеми грудного відділу?

 • Він визначає положення шиї й голови: чим більше зігнутий грудний відділ, тим більше опускається вперед і вниз голова і компенсаторно прогинається вперед шия. Чим сильніший прогин шиї, тим сильніше напружуються підпотиличні м’язи, які утримують голову від падіння вперед. Хронічна стійка напруга цих м’язів переходить у спазм, який затискає підпотиличні нерви і судини, порушує відтік крові від голови. Звідси головні болі, запаморочення, гіпертонія, зорові негаразди та інше.
 • Continue reading “Грудний відділ хребта”

Posted in Війна Всі публікації ЯК БУТИ ЗДОРОВИМ: бесіди з лікарем

Військова реабілітація

  Напрямки роботи.

Військова реабілітація – це система новітніх методик, прийомів, розроблених на основі структурної корекції організму (далі – СКО) та остеопатії. Система максимально ефективна, відповідає вимогам часу, а саме: забезпечує максимально повну і швидку реабілітацію насамперед бійців ЗСУ. Характер травм у бійців специфічний: контузії, множинні поранення, фантомні болі в ампутованих кінцівках, хронічна фронтова втома. Загальноприйнятна реабілітація не може ефективно працювати з такою специфікою.

Критерій істини – практика! Досвід роботи зі спортивними та бойовими травмами переконує в необхідності використання нових підходів і методик. Простий приклад: жодні масажі, нагрівання, медикаментозні чи механічні впливи не можуть зарадити при хронічній контузії голови або фантомному болю.

Розглянемо, що відбувається в організмі при травмах.

Continue reading “Військова реабілітація”

Posted in Війна Всі публікації Окремі діагнози та симптоми

Фантомні болі

Діагнози та симптоми Cкладний психофізичний стан організму: болить те, чого нема – частина кінцівки відсутня. В головному мозку, спинному мозку, в збереженій частині кінцівки залишається інформація про її цілісність. У всіх цих структурах є джерела збудження, які провокують фантомні болі. Як їх усунути?

Робота провадиться руками, на трьох рівнях:

1) з залишком ампутованої кінцівки;
2) з хребтом і тазом;
3) з черепом: а) пластова робота для усунення зміщень у черепі; б) краніосакральна терапія; в) специфічна судинна техніка (за О.Т.Огуловим).

За 2-3 сеанси вдається майже повністю зняти фантомні болі. Без цього лікування вони зазвичай тривають місяцями або й півроку.

Continue reading “Фантомні болі”

Posted in Війна Всі публікації З лікувальної практики

Фантомний біль у нозі − воїн, чоловік, 37 років

З лікувальної практики Ампутація на рівні середньої третини стегна внаслідок бойового поранення. Сильні фантомні болі, особливо коли лягає та вночі. Лікується в госпіталі, ліки малодієві.

Через 10 хвилин роботи з куксою біль щез зовсім! Через добу, з телефонної розмови: спав як немовля, болю нема зовсім, “цвяхи не забиваються в п’яту” – це дослівно.