Серед травм хребта травми шийного відділу посідають особливе місце – цей відділ найвразливіший і його ушкодження часто викликають дуже серйозні розлади здоров’я. Це зумовлено анатомо-функціональними особливостями шиї, щільним “упакуванням” нервово-судинних структур. Травми шиї трапляються під час ДТП, падінь з висоти, ударів об дно водойми (невдале пірнання), занять спортом (бокс, боротьба) і т.п.
Найважчі травми – переломи та зміщення шийних хребців і дисків. Переломами займаються травматологи і нейрохірурги, критичними зміщеннями (коли потрібна термінова операція) – нейрохірурги. Некритичні зміщення, вивихи й підвивихи, компресія хребта, грижі дисків залишаються, як правило, на долю пацієнтів – тобто, поповнюється армія “нічийних хворих”. Цим хворим, як і хворим з переломами хребців і після нейрохірургічних операцій, необхідна допомога до повного одужання.
Робота з травмованою шиєю має свою специфіку, потребує вивірених, точних рухів, і є однією з візитних карток лікаря Костоправа. Напрацьована м’яка методика, клінічний досвід роботи, суттєві результати після першого сеансу.
Настороженість медиків і пацієнтів щодо маніпуляцій на шиї після травми зрозуміла, але чим раніше усунені зміщення і блоки, тим кращі подальші результати – і навпаки.