Реабілітація бійців

У країні війна. Тисячі поранених. Специфіка бойових травм: поранення, ампутації, контузії голови й тіла, опіки, хронічна жорстка компресія хребта, тазу і суглобів, висока стресованість бійців.

Війна затягується. Кращі, боєздатніші вже давно на фронті. Гостро постає питання поповнення людського ресурсу. Зараз стають воювати маломотивовані, менш придатні до війни люди. Звідси дуже гостра потреба максимально швидкої реабілітації поранених бійців: вони вже мають бойовий досвід і, як не дивно, більш мотивовані воювати, ніж новобранці.

Річний досвід роботи з пораненими показує неспроможність загальноприйнятої реабілітації забезпечити потреби фронту. Хронічні післяконтузійні стани вибивають людей з життєвої колії на місяці. Ліки не дають швидкого результату. В той же час практика показує надзвичайну результативність структурної корекції організму: за 1-3 сеанси суттєво зменшується симптоматика, і бійці можуть повертатися в стрій.

  • Ампутовані кінцівки дають фантомні болі на довгі місяці. Це стомлює тіло і психіку, до того ж необхідна купа препаратів. За 2-3 сеанси вдається позбавити страждальця від фантомного болю. Характерна ознака: всі бійці після першого ж сеансу СКО, вперше за довгі тижні – чи й місяці – після поранення, міцно сплять і висипляються. Але ж до цього вони лікувалися в госпіталях, приймали сильні знеболюючі – і все одно не мали сну. Красномовний факт, одначе! Ось вам пряма економія медичного ресурсу (ліки, персонал, ліжкомісця…) – і максимально ефективне повернення бійців до військової справи. Плюс покращення соціального клімату.
  • Контузії тіла призводять до серйозних зміщень тканин, інфільтратів, спазмів, застоїв рідин у місцях забиття, порушень нервового управління. Ручна робота з усім тілом і місцем контузії дає результат одразу ж на столі: значне зменшення болю і відновлення функцій. Ліки лише тамують біль на певний час, але причину не усувають. Потрібна співпраця офіційної медицини і грамотних, справжніх остеопатів.

Докладніше див.: Військова реабілітація.