Хондропротектори і здоров’я

Хондропротектори – препарати, призначені для оздоровлення хрящів, що знаходяться в хребті й суглобах. Ці препарати не відновлюють хрящі, а лише сприяють їх відновленню і мають незначну гомеопатичну протизапальну дію на опорно-руховий апарат. Природні хондропротектори – це їжа, яка містить желатин: холодець, мармелад, рахат-лукум, хаш (кавказька кухня), інше.

Для того, щоб хондропротектор потрапив до хряща, треба мати інтенсивний обмін між кров’ю (де знаходиться хондропротектор) і хрящем – це забезпечує гімнастика. Якщо хребет чи суглоби недостатньо рухаються у всіх можливих площинах, то хондропротектор туди не потрапляє. Тому прийом хондропротекторів без належної гімнастики – гроші на вітер.

Людям до 35-45 років, якщо вони нормально харчуються, хондропротектори зазвичай не потрібні. 90% успіху – це гімнастика, спрямована на пропрацювання хребта і суглобів в усіх можливих векторах (згинання-розгинання, стискання-розтискання, обертання і скручування…) – і в максимально прийнятних амплітудах. Для цього треба виконувати десятки й сотні рухів, щоб суглоб чи хребет гарно прогрівся – включився.

Ще раз: без адекватної гімнастики хондропротектори не працюють!

Непогані результати дає вживання харчового желатину протягом 1-1,5 місяця, 5-10 грам щодня, розчиненого в теплій воді. Просто і доступно.

Здоров’я і успіхів!