Грудний відділ хребта

Грудний – найбільший і найвпливовіший відділ хребта. Складається з 12 хребців і дисків. Шийний відділ має 7, поперековий 5. Має природній невеликий згин вперед, який з віком, як правило, збільшується.

Саме грудний відділ визначає красу та здоров’я постави. Керує органами грудної клітки та верхніми 2/3 живота.

На що впливають проблеми грудного відділу?

  • Він визначає положення шиї й голови: чим більше зігнутий грудний відділ, тим більше опускається вперед і вниз голова і компенсаторно прогинається вперед шия. Чим сильніший прогин шиї, тим сильніше напружуються підпотиличні м’язи, які утримують голову від падіння вперед. Хронічна стійка напруга цих м’язів переходить у спазм, який затискає підпотиличні нерви і судини, порушує відтік крові від голови. Звідси головні болі, запаморочення, гіпертонія, зорові негаразди та інше.
  • Зміщення голови вперед зумовлює напругу щелепних суглобів, які визначають і контролюють просторове розміщення тіла. Звідси спазм жувальних м’язів (стоматологія) і затиснення усього тіла.
  • Стискаються міжреберні нерви, які можуть викликати дихальні, серцеві негаразди, ниркові проблеми, розлади системи травлення.
  • Зігнутість грудного відділу блокує плечові суглоби: обмеження руху рук, болі, запальні процеси.
  • Опускаються нутрощі, прес не “накачується”, бо порушене управління з грудного відділу. Для рівноваги компенсаторно підгинаються коліна.
  • Зменшується зріст.
  • Дуже часто при зігнутому грудному відділі визначається спазм аорти. Це потужна труба, яка лежить уздовж хребта ліворуч і своїми зв’язками стягує хребет, а також всю артеріальну систему, яка від неї відходить. Без остеопатичного зняття цього спазму тіло не вирівняється.

Якщо самостійно не вдається вирівняти поставу (а це досить проблематично в більшості випадків), або є болі в спині — найкраще звернутися до фахівця з мануальної медицини, який грамотно працює з усім тілом, а не тільки “клепає” хребет. Зокрема, структурна корекція організму тут дуже стає в пригоді.