Оздоровлюємо хребет і увесь організм: вправи для МОДЕЛЮВАННЯ стоп – ВІДЕО


Дивитися/завантажити на Vimeo »

Оздоровлюємо хребет і увесь організм: вправи для моделювання стоп.

Фактично моделювання – це відновлення висоти арки стопи. З внутрішнього боку підошви має бути підйом, вигин вгору, арка. Цей вигин має бути достатньо піднятим – і безболісним при наступанні ним на качалку, якою розкачують тісто.

  • Рекомендовані: при пласкостопості та порушеннях постави.
  • Користь: здорові стопи – пружна хода, більша сила, краща постава.
  • Протипоказання: немає.
  • Дозування: бажано повторювати кілька разів на день.

Вправи для моделювання стоп, показані у цьому відео:

  1. Хода на пальцях – не просто високо, а максимально високо, до легкої втоми, босим. Це підтягує підошовний апоневроз і запобігає просіданню стопи.
  2. Ставати босими ногами на качалку і прожимати стопи, ніби піднімаючи арку стопи. Якщо боляче – арка просіла, треба наполегливо займатися.
  3. Руками моделювати стопу: права рука тисне і загинає пальці правої стопи донизу, а ліва рука тягне арку стопи вгору. Повільно, утримуючи 5-10-15 секунд таку тягу, багаторазово повторюючи за один підхід, і так кілька разів на день.

Адекватна проробка стоп значно покращує загальний стан людини: минають втома і біль в ногах і тілі, вирівнюється постава, легше ходити і т.д. Розминання стоп досить ефективне, але його може бути явно недосить, коли арка стопи просіла, і змістилися вже кістки. У такій ситуації якщо не відновити, або хоча б не розвантажити арку, розминання мало що дасть.

Див. також: