Затруднене дихання носом

В основі проблеми – звуження носових ходів і набряк слизової в результаті травми чи запального процесу – гострого чи хронічного. Неважкі травми носа, викривлення носової перегородки, що викликають затруднене дихання носом, хронічний нежить чи гайморит далеко не завжди потрібно оперувати.

При травмі йде зміщення кісток і хрящів носа, а це звужує ходи. Лікування – чимскоріше “відрихтувати” ніс, повернути все в стан до травми. Здебільшого це можна зробити руками, остеопатично, інколи – оперативно, коли зміщення значні.

Гострий риніт лікується традиційно. Хронічний риніт чи затруднене дихання варто лікувати у остеопата, хоч досить часто ЛОРи пропонують операцію на вирівнювання носової перегородки. Здебільшого це викривлення вроджене або набуте в дитячому віці.

Виникає питання: чому людина жила-жила – і раптом безпричинно з’явилися носові проблеми, аж до потреби в подібній операції? А справа в тому, що поки вистачало ресурсу організму, він перекривав недоліки носової перегородки. Час іде, організм зношується, компенсаторного ресурсу вже не вистачає – з’являється клініка. Остеопат може включити ресурси тіла (череп, хребет, таз, печінка…), поправити сам ніс – і, як правило, це дає добрий результат.

Часто буває досить 1-3 остеопатичних маніпуляцій на носі, кістках черепа і тазу, судинах, щоб бути здоровим.
 
Публікації на сайті про травми носа »