Ода ході!

Активно ходіть щодня – це нічим не замінне. За 20-30 хвилин активної ходи можна бути “в милі”. Оптимальний мінімум – 6-10 км щодня, це 1-1,5 години.

Загальновідомий стереотип – що треба “бігати на зарядку”. На жаль, біг “утоптує” хребет; особливо це стало помітно після Чорнобильської катастрофи. Замість бігу можна використовувати ролики, ковзани, бігові лижі – тут немає компресійного удару об землю, тому це більш фізіологічно. Але хода – найкраще.

Хода – це найпростіша, найдоступніша і найнеобхідніша форма оздоровлення. Ходіть активно, щоб пульс і дихання прискорювались; обов’язково включайте плечі; добре відштовхуйтесь пальцями ніг – тоді включається лімфатичний насос усього тіла. Тренувальний ефект настає через півгодини безперервного руху – тому, наприклад, шопінг як заміна не підходить.

Чудово діє “скандинавська хода” – з палицями: тут задіяне все тіло, бо активно працює плечовий пояс, збільшується крок, зростає активність мозку для координації рухів рук і ніг. У півтора-два рази збільшується швидкість пересування.

І – чим гірша погода, тим кращий оздоровчий ефект!

Якщо немає часу на тривалі прогулянки, або ж ніде тренуватися в міських умовах, можна ходити по сходах – угору-вниз. Це не лише хода й розминка, але й чудове кардіотренування – просте, доступне і дуже ефективне. За 5-10 хвилин на сходах можна досягнути відчутного результату: залежно від швидкості, як за півгодини чи годину ходи по рівній дорозі.

Див. також: