Хронічний запальний або не запальний процес у суглобі, який призводить до замуровування його шлаками, солями, токсинами, зменшення хрящової прокладки, зменшення суглобової щілини, зменшення змащування синовіальною рідиною всередині самого суглоба – і зрештою до його деформації. Тому й називається: деформуючий артроз.
Відбувається зміщення осі в самому суглобі – це особливо помітно, коли пальці покручені, коліна зміщені й так далі. Люди ходять – ноги колесом…
Знову ж таки, в основі – перевантаження опорно-рухової системи, порушення обміну речовин, процеси старіння, які нікуди не дінеш, травми, вроджені або набуті особливості хребта, тазу чи крупних суглобів. Навіть та ж сама плоскостопість рано чи пізно призводить до перевантаження тазу, перевантаження колінних суглобів, тому що зміщується вісь тіла.
Офіційна медицина лікує артроз переважно фізіопроцедурами, припарками, розроблено сотні мазей, витрачаються великі гроші – і все даремно. Часто роблять блокади суглобів; як правило, це нічого доброго не дає, особливо тоді, коли вводять гормональні препарати – це зрештою прискорює руйнування хряща. Тобто, на початку неначе б то й допомогло, а потім гірше, а далі починається зворотній процес… Тобто, це шлях в нікуди – боротьба з наслідком, а не з причиною.
З погляду структурної корекції організму при артрозі лікувати потрібно не тільки хворий суглоб, але й увесь організм, тому що ця патологія є наслідком конкретних негативних процесів, які в організмі вже відбулися. Якщо є плоскостопість – треба корегувати її за допомогою устілок. Якщо є блоки в тазі чи в попереку – звідти йде ненормальна іннервація суглоба, отже, й там потрібна корекція. Опущення нутрощів теж може бути пов’язане з розвитком артрозу: наприклад, проблеми сечового міхура й жовчного міхура безпосередньо впливають на колінні суглоби; це теж треба усунути. Якщо осі тіла зміщені – знову ж таки, треба їх вирівняти. І вже аж насамкінець займатися локально хворим суглобом.
Якщо це деформуючий артроз тазостегнового суглоба – так званий коксартроз – там дещо складніше. Це суглоб специфічний, і для нього є методики, які дозволяють покращити стан, призупинити негативний процес і інколи навіть пустити його в зворотньому напрямку. Досить однієї процедури, максимум двох для того, щоб максимально розклинити суглоб, таз, поперек, оскільки там усе пов’язано між собою. А далі треба навчити людину, яку гімнастику робити, щоб системно займатися і звільняти суглоб від цього досить потужного защемлення.
Ну і, ясна річ, для одужання та знешкодження наслідків артрозу важливими є очищення організму, здоровий спосіб життя, раціональне харчування, дозовані навантаження.
Рекомендовано, зокрема: