Колінні артрози, болі в колінах

Діагнози та симптоми Практика показує, що лікувати лише самі коліна в більшості випадків не потрібно! Причини 99% проблем колін знаходяться в тазі й поперековому відділі хребта, звідки йде управління ногами. Коліна завжди вторинні, крім випадків прямої їх травми.

Друга причина – пласкі стопи, що спричинюють зміщення осей тіла і перенапругу колінних суглобів. Третя причина – проблеми тазостегнових суглобів: вроджена дисплазія, артроз, що викликає розворот ноги назовні, внаслідок чого колінний суглоб вимушено рухається в неоптимальній траєкторії. Тобто, першопричина не в колінних суглобах, а у названих вище структурах.

Діагностика займає пару хвилин, лікування – 1-2-3 сеанси структурної корекції організму, залежно від задавненості процесу. З практики – після першого ж сеансу суттєво зменшується біль в колінах.

Чим довше затиснений поперек чи таз – тим більші, як правило, проблеми в колінах. Факт!

Як лікувати? Усунути першопричини за допомогою СКО. Одночасно, при потребі, йде робота з коліньми.

Як оздоровлювати?

  1. Ходити на чотирьох (коліна – кисті), як “бігають” малі діти, вперед і назад (без розвороту).
  2. Нахили (“поклони”) + присідання – див. публікацію “Судоми в ногах”.
  3. Якщо дуже болючі коліна, і перші дві вправи спочатку не підходять, робимо так: стаємо зігнутим коліном на будь-яку пружну поверхню – диван, крісло, ліжко, стілець – і злегка натискаємо її коліном. Натиснули – відпустили. Силу натискання і час (1-5 секунд) дозуєте самі. По черзі проминаємо кожне коліно, потім стаємо двома коліньми і переминаємось на них. Чим болючіші суглоби, тим м’якша має бути поверхня.