Мастопатія та її остеопатичне лікування

Діагнози та симптоми Мастопатія – ендокринне захворювання у жінок, що призводить до утворення ущільнень в молочних залозах. Розміри ущільнень: від горошини до цілих конгломератів 10х15 см і більше. Як правило, це болісні утворення з чіткими кордонами (що відрізняє їх від онкоущільнень). Біль зазвичай загострюється перед місячними та після них, інколи – досить сильно.

Причини мастопатії:

  • дисфункція яєчників;
  • дисфункція щитовидної залози чи в цілому гормонального дзеркала жінки;
  • відчуття психологічного дискомфорту у жінки від незахищеності чоловіком.

Причини гормональних дисфункцій:

  • стреси;
  • блоки тазу і поперекового відділу хребта – вони блокують роботу яєчників;
  • спазми судин малого тазу і живота дають збій в роботі яєчників;
  • блоки грудного відділу хребта створюють умови для патології молочних залоз.

Тому лікування має бути спрямоване на усунення цих факторів. І робота остеопата тут першочергова й незамінна! Окрім структурної корекції вищевказаних патологій проводиться локальне лікування мастопатії за 1-2 сеанси. Вдається руками зменшити розміри вузлів у рази, часто до їх повного зникнення. Одночасно суттєво зменшуються чи зникають болі в грудях при місячних.

Зазвичай лікуванням мастопатії займаються гінекологи, мамологи чи онкологи. Призначають препарати, що сприяють розсмоктуванню вузлів. Як правило, це сумнівне і малоефективне лікування. Часто відбувається спостереження в динаміці кожні 3-6 місяців (онкологічна настороженість). Тобто, жінка опиняється в зоні ризику онкології, живе під цим “дамокловим мечем” – у той час, коли є можливість істотно покращити ситуацію.

Share Button
16 Січня 2019   (оновлено 31.07.2019)   //   Категорії: Всі публікації, Окремі діагнози та симптоми   ·      
Є питання? Телефонуйте:  +38 (044) 360-02-12,  +38 (094) 924-72-12