Ефективна самодопомога при коронавірусі COVID-19

Діагнози та симптоми COVID-19 вражає дихальні шляхи – легені. Окрім розуміння ситуації та загальних профілактичних заходів (про них, зокрема, гарно розказано тут: Ancha Baranova: Коронавирус, что это такое и как не заболеть), слід активізувати органи дихання, що зробить їх більш стійкими. Для цього треба:

  1. Проминати верхньогрудний відділ хребта, між лопатками – об одвірок, на м’ячику або один одному руками. Добре також по змозі повзати на спині.
  2. Проминати активно шию з боків і ззаду; проминати вуха і зони ліворуч і праворуч уздовж носа.
  3. Простукувати грудну клітку руками, пластиковою пляшкою з водою 0,3 – 0,5 л.
  4. Робити розтягування верхньої половини тіла біля стіни.
  5. Надувати гумові вироби – повітряні кульки, презервативи, гумові рукавиці тощо – для активізації бронхолегеневої системи. Добре впливають також дихальні гімнастики за Бутейком та за Стрельніковою.

Виконання цих вправ є дієвою профілактикою загострення легеневих проблем під час хвороби, а тим пацієнтам, які вже мають гострий стан, дає значне полегшення.

Альтернативний метод постурального дренажу Існують також перевірені природні способи для відведення слизу з легенів (див. малюнок), які добре себе зарекомендували при ускладненому перебігу COVID-19. Про це є стислий матеріал російською мовою та докладніший – англійською.

Share Button
1 Квітня 2020   (оновлено 01.08.2020)   //   Категорії: Всі публікації, Поради та інструкції   ·      
Є питання? Телефонуйте:  +38 (044) 360-02-12,  +38 (094) 924-72-12