Нейропатія малогомілкового нерва

Діагнози та симптоми Нейропатія – це ураження нерва. Малогомілковий нерв піднімає носок стопи, іннервує м’язи і шкіру гомілки й стопи. Найчастіше така нейропатія буває зумовлена защемленням нерва в хребті або в нозі. У хребті нерв може защемлятися грижею диска; у нозі – при травмах ноги чи при тривалих провокативних позах: сидінні навприсядки, нога на ногу, інших.

Клініка:

  • біль в гомілці і стопі;
  • змінення чутливості (гіпо-, гіпер-, парачутливість), відчуття холоду чи жару, “мурашки по шкірі”, свербіж і т.п.;
  • зменшення сили – важко ходити на п’ятках;
  • випадання функції нерва – одвисання стопи: при цьому в ході треба піднімати ногу вище, щоб переставити її, не зачепившись носком (“хода півня”).
  • трофічні виразки на гомілці, які погано лікуються.

Лікування: структурна корекція організму, неврологічне, нейрохірургічне – залежно від ситуації. Починати треба з СКО + фармація (при потребі) – це однозначно в більшості випадків найкращий варіант з максимальним і швидким ефектом.

Варто згадати ще про уповільнену нейропатію малогомілкового нерва, яка розвивається у більшості людей з віком. Зменшується чи втрачається пружність стопи, йде її сплющення (вікова пласкостопість), зменшується підйомна сила нерва, з’являється старече шаркання.

Що робити? Виконувати вправи для розминання стоп (див. відео) і моделювати стопу. Добре перед цим пройти 1-2 сеанси структурної корекції організму, щоб відновити структури тіла і включити їх.