Травма куприка

Куприк (рос. копчик) – “хвостик” хребта, що знаходиться між сідницями. Це нижній кінцевий ланцюг хребтового стовпа; він регулює імунну систему, контролює ряд вірусів в організмі, безпосередньо впливає на сечостатеву систему, кишечник. Хвостик маленький, але “золотий”.

Куприк найчастіше травмується при падінні на “п’яту точку”, при ударах, рідше – у жінок при пологах, у дітей при народженні. Травма – це забиття, вивих чи перелом. В будь-якому випадку травми куприка досить болючі, довго відчутні, самостійно погано гояться, можуть суттєво обмежувати діяльність людини: ходу, сидіння, роботу, секс.

Клініка: болі в куприку, тазі, сідницях, внизу живота – по-різному. При травмі куприка звертаються до травматолога, зазвичай призначають рентген-обстеження тазу з метою виявлення перелому куприка. Сенсу в цьому рентген-обстеженні – ніякого! Є перелом куприка чи нема – лікування одне: спокій і знеболюючі, гіпс не накладають. А шкода від рентгену велика – рентген-опромінення б’є прямо по статевій сфері. Особливо це критично для молодих.

Чим довше болить після травми, тим вірогідніше, що змістилися тазові кістки, чи хребет, чи нутрощі, чи спазмувалися судини. Ці зміни невидимі для апаратури, але відчутні для пацієнта і зрозумілі для фахівця з мануальної медицини. Необхідно оптимізувати співвідношення всіх тазових структур і хребта. Це просто і легко діагностується й лікується.

Чому довго болить? Є дві причини:

  1. Куприк густо обплетений нервами, тому дуже чутливий до травм. Навіть без перелому біль може бути значний і тривалий – 1-2 місяці.
  2. Як правило, одночасно з травмою куприка йдуть рикошетні зміщення – блокування крижів або тазу, поперекового відділу хребта, нутрощів, спазми судин – чи й усе разом. А це підсилює або й провокує болі в куприку. Такі зміщення визначаються й усуваються тільки руками.

Лікування. Найефективніше – за допомогою структурної корекції організму поправити таз, хребет, крижі. Чим раніше, тим краще: в рази зменшується біль і скорочується час одужання. Знеболюючі препарати можна приймати за потребою, але це не вирішення проблеми, бо механічні блоки й зміщення залишаються без змін і часто “правлять бал” усе життя.

При СКО-лікуванні майже стовідсотково ставиться діагноз протягом однієї хвилини. Але головне – лікується підвивих куприка, суттєво зменшується біль при його забитті і навіть переломі. Така корекція робиться без болю. Білизни знімати не треба. Руками усуваються рикошетні зміщення в попереку, тазі, нутрощах; куприк виставляється в максимально оптимальне положення; різко зменшується напруга й біль у цій ділянці. Чим раніше це робиться – тим менше страждань. Результат – одразу на столі.