Військова реабілітація

  Напрямки роботи.

Військова реабілітація – це система новітніх методик, прийомів, розроблених на основі структурної корекції організму (далі – СКО) та остеопатії. Система максимально ефективна, відповідає вимогам часу, а саме: забезпечує максимально повну і швидку реабілітацію насамперед бійців ЗСУ. Характер травм у бійців специфічний: контузії, множинні поранення, фантомні болі в ампутованих кінцівках, хронічна фронтова втома. Загальноприйнятна реабілітація не може ефективно працювати з такою специфікою.

Критерій істини – практика! Досвід роботи зі спортивними та бойовими травмами переконує в необхідності використання нових підходів і методик. Простий приклад: жодні масажі, нагрівання, медикаментозні чи механічні впливи не можуть зарадити при хронічній контузії голови або фантомному болю.

Розглянемо, що відбувається в організмі при травмах.

  1. Торзії (скрутки, спіни) виникають в кістяку та м’яких тканинах. Це невидимі для будь-якої апаратури скрутки, але вони чітко діагностуються вмілими руками і лікуються тими ж руками. Скручені структури тіла не можуть повністю відновитися під впливом масажу, фізпроцедур чи самостійно з часом. Так, наприклад, застарілі травми часто “ниють” на негоду – це вплив таких торзій.
  2. Спазми крупних судин невидимо стягують і деформують тіло. Такі спазми стійкі, ліками зазвичай не знімаються. Аорта лежить у глибині тіла біля хребта. Розтягнути її, щоб зняти спазм, можна тільки остеопатично – використовуючи перцептивні техніки для діагностики й лікування цих станів. У ієрархії негативного впливу на організм спазми крупних судин посідають перше місце (Ю.В.Чикуров).
  3. При контузіях голови йде забиття головного мозку, порушення кровообігу, застій рідин, спазм мозкових оболонок, зміщення чи блокування кісток черепа, блокування відтоку крові та цереброспінальної рідини від мозку, інше. Нейрохірурги, неврологи виводять хворого з гострого критичного стану, але всі названі процеси тією чи іншою мірою залишаються. І тут остеопатична робота вкрай потрібна – і нічим іншим не замінна. На цій стадії ліки вже малодієві, а звичайна реабілітація взагалі недоречна.
  4. При контузії тіла йде значне зміщення тканин, набряки, збій роботи зміщених та спазмованих органів, судинні спазми тощо. Тобто, відбуваються структурні та функціональні зміни. Зміщену нирку треба поставити на її належне місце і включити її нормальну пульсацію. Рефлекторний кашель зняти усуненням спазмів і блоків у хребті, ребрах, судинах, легенях. При забитті грудної клітки чи живота аерозолі з анестетиком не діють, бо проблема глибинна; ліки тамують біль не завжди повністю – і лише на деякий час. Звичайна реабілітація – масажі, механотерапія чи ЛФК – за таких обставин недієва. Докладніше про це див. Великий спорт і здоров’я людини.
  5. Компресії хребта, тазу, всього кістяка знімаються тільки руками – з використанням прийомів СКО та остеопатії.
  6. Перекоси тазу, осей тіла потребують ручної корекції всього тіла засобами СКО.
  7. Фантомні болі виникають при ампутації кінцівок.
  8. Часто порушується передача імпульсу від мозку до м’яза. Тоді, наприклад, буде слабкість у нозі, невпевненість при ході; або при присіданні коліно йде вбік і з’являється біль. Тобто, імпульс посилається, а нормального відтворення через рух немає. Це так звана нейропатія. Залежно від рівня ураження нервово-м’язового комплексу – він централізований чи периферійний – відбувається усунення патології засобами СКО.

Загальноприйнятна офіційна реабілітація не може працювати з цими процесами, оскільки спрямована на усунення наслідків, а не причин проблем. До того ж, у ряді ситуацій (контузії голови, фантомні болі та ін.) вона не має засобів для такої роботи.

Водночас практика СКО щодня показує високу ефективність у найскладніших ситуаціях, пов’язаних з проблемними діагнозами, набутими під час бойових дій або інших екстремальних обставин.
 

Напрямки роботи:

  1. Будь-які болі в тілі.
  2. Фантомні болі – знімаються на 85-100% за один-два сеанси!
  3. Нейропатії – рухові, сенсорні, трофічні.
  4. Контузії голови, тулуба, кінцівок.
  5. Переломи, що погано зростаються.
  6. Контрактури.
  7. Множинні поранення.
  8. Рани, що погано гояться.
  9. Опорно-рухові проблеми.
  10. Загальна спазмованість тіла.
  11. Загальна втома.

Див. також: Реабілітація бійців.