Самостійна корекція органів і систем нижньої частини живота й тазу за допомогою м’ячика

О.О.Костоправ

Протягом життя в організмі виникають зміщення, спазми внутрішніх органів і судин, венозні й лімфатичні застої, – зокрема, в животі. У результаті виникають запальні процеси. Мільйони людей мають хронічні урологічні, гінекологічні, проктологічні захворювання, які тягнуться місяцями, роками, а у багатьох – і ціле життя.

Відомий фахівець з вісцеральної терапії О.Т.Огулов (м.Москва) активно використовує традиційну народну методику лікування внутрішніх органів тіла руками. На її принципах базується самостійна лікувально-оздоровча робота з животом за допомогою м’ячика. Це простіше і доступніше для непідготовленої людини, ніж проминання нутрощів руками.

Робота з м’ячиком дозволяє суттєво покращити здоров’я у проблемних випадках, бо діє безпосередньо на хворі місця.

 
Що це дає:

  • знімаються венозні й лімфатичні застої в нижній частині живота, тазі й ногах;
  • відновлюється кровообіг, іннервація та функції органів і систем;
  • проходять хронічні урологічні, гінекологічні, проктологічні захворювання;
  • покращується функція органів малого тазу: потенція, місячні, сечоспускання, дефекація тощо.

 
Протипоказання:

  • гострий біль у животі;
  • місячні;
  • кровотечі;
  • пухлини малого тазу та в животі.

 
Як це робити?

М’ячик діаметром 13-15 см – оптимально. Придбати можна в спортмагазинах. Має бути накачаний досить пружно, але не “кам’яний”.

Працювати з м’ячиком слід не на повний шлунок.

На схемі показана послідовність проробки зон живота. Лягаємо животом на м’ячик на столі таким чином, щоб м’ячик протискав певну зону. При цьому ноги стоять на підлозі, опора на стопи й передпліччя (руки від кистей до ліктів). Можна лягати повністю на підлозі – тоді опора на коліна й передпліччя. Плавно опускаємось – не давимо, а саме опускаємось! – животом на м’ячик до відчуття несильного дискомфорту (не болю!). Зупиняємось на цьому відчутті легкого дискомфорту і утримуємо тіло в цьому положенні в середньому 2 – 2,5 хвилини.
 

Правильні відчуття: поступово дискомфорт зникає чи зменшується, в цій зоні розпливається тепло. Якщо перетиснути – дискомфорт може збільшитися чи з’явиться біль, що небажано – проблема може загостритися.

Протискаємо живота тільки за послідовністю, вказаною на схемі, кожну проблемну зону в середньому 2 хвилини. Якщо якась зона не проблемна, переходимо до наступної за схемою. Сама схема є орієнтиром; у вказаних зонах слід шукати найпроблемніші місця. Тобто в конкретному випадку зона проробки може трохи зміщуватися.

Проробляти живіт слід 1-2 рази на день, до зникнення симптомів дискомфорту; потім – за бажанням.
 

Важливо:

  1. Не давити животом на м’ячик, а опускатися своєю вагою плавно, опираючись на руки й ноги. Не йорзайтесь на м’ячику, щоб не було загострення.
  2. Опускатися на м’ячик не до болю, а до відчуття дискомфорту.
  3. Проходити зони за порядком, визначеним схемою – 1, 2 і так далі.