Коли й чому бувають недієвими вправи Кегеля

Вправи доктора Кегеля спрямовані на укріплення м’язів тазового дна жінки з метою покращення функцій органів малого тазу та профілактики їх опускання. Більшість жінок з віком мають більш-менш виражені проблеми тазової зони – в силу анатомічної будови тазу, пологів та детренованості.

Вправи Кегеля малодієві або зовсім не дієві в середньому та зрілому віці. Чому? Причин кілька.

Тонус м’язів і зв’язок промежини, матки, піхви, сечового міхура залежить від управління ними, яке йде від хребта і тазу. З віком “просідає” хребет, зміщується таз і блокуються його суглоби, спазмуються судини від психоемоційних та фізичних навантажень, опускаються нутрощі – кишечник, шлунок і т.п. Все це призводить до:

1) зниження тонусу вищевказаних структур;
2) дистрофії підтримуючих зв’язок і судин;
3) погіршення кровопостачання органів, м’язів і зв’язок, що ослаблює їх;
4) постійного тиску зверху від опущених органів, які, до того ж, набрякають і стають ще важчими від венозного застою.

Що можуть дати ізольовано виконувані вправи доктора Кегеля за таких умов? Майже нічого або зовсім нічого. Ще гірша ситуація після видалення матки.

Що може дати гарний результат? Комплексна робота з першопричинами: відновлення гнучкості хребта, усунення блоків тазу, зняття спазму судин, підйом нутрощів. Оптимально: 1-3 сеанси (по ситуації) структурної корекції організму і подальша конкретна самостійна робота за рекомендаціями (відеоінструкції з виконання вправ є на сайті). Ефективною в цьому випадку також буде інверсійна терапія – з уважним дотриманням застережень.

Успіхів!