Відновлення зору методами мануальної медицини

На питання відповідає О.О.Костоправ

– З якими проблемами зору можна і треба працювати засобами мануальної медицини?

– Бувають вроджені патології – на зразок астигматизму. З ними теж можна працювати, але результат залежить вже від міри вияву цієї вродженості. А більш результативна робота буває з набутими проблемами зниження зору – у тому числі й хронічними.

Причини їх можуть бути різні, починаючи від остеохондрозу: на це впливає остеохондроз шийного і верхньогрудного відділів хребта. На зір також впливають стан нирок, стан печінки, жовчного міхура, стан черепних кісток і оболонок черепа. А ще – стан судин голови і шиї, який залежить від загального стану серцевосудинної системи. Ці всі речі можуть зумовлювати зниження зору.

Власне суть структурної корекції організму й полягає в тому, щоб віднайти всі ці порушення. І пальпаторна діагностика дає можливість визначити їх на ранньому етапі – навіть тоді, коли людина ще не скаржиться ні на які зміни, але основи майбутніх проблем вже закладені. Звести їх до мінімуму або й нанівець можна за рахунок, зокрема, й остеопатичної роботи – з черепом, з судинами, з хребтом і нутрощами.

Це стосується найширшого спектру проблем зору: короткозорість, далекозорість, розфокусування, “мухи”, що плавають перед очима, і так далі. Це вже деталі – хто на що скаржиться; порушення зору є – і крапка. Моє завдання – провести пальпаторну діагностику, визначити, що не так, і зробити корекцію того, що я бачу. А вже результат – це як похідна, тобто, коли регулюються всі структури, то відповідно покращується й функція багатьох органів, зокрема й зору.

Травми очей, травми черепа теж можуть давати зниження зору. От у мене було кілька таких випадків – після серйозних ДТП відкриті й закриті черепномозкові травми і серйозні порушення зору – навіть з косоокістю. Є певні досить гарні результати – такі випадки треба обов’язково дивитися й корегувати. Бо самотужки відновлюватися це буде дуже довго, і не завжди до кінця може відновитися, тому обов’язково треба організмові допомогти.

Є вроджена косоокість, яка залежить від стану тазу, від оболонок спинного мозку і черепа – це також можна і треба регулювати. Ось у мене хлопчик цими днями якраз прийде повторно – з косоокістю…

– А якщо дитина “накричала” собі косоокість?

– Це теж показання для роботи – треба дивитися… Власне, треба всіх дивитися :) Бо навіть у того, хто ніби здоровий, знаходяться якісь нюанси – то череп не дихає, то блоки в шиї і так далі. І якщо нічого такого раптового й не трапляється, то все одно поступово здоров’я погіршується. От дивився людину раніше, а тоді через рік дивишся – вже щось не так. Бо йдуть поступові процеси згортання функцій органів і систем – їх треба проглядати й відновлювати. В цьому суть мануальної медицини: знайти й відновити структурні моменти – і одночасно включити функціонування на повну силу.