Жіночий дворічний марафон

Кожна жінка чи дівчина є потенційною мамою. Природою закладена певна міцність жіночого організму. Та все одно дворічний марафон допологового й післяпологового періоду є дуже важким, хронічно виснажливим, і може вносити значні корективи в здоров’я жінки.

Під час вагітності вага жінки зростає на 7 – 10 – 25 кг – це серйозне навантаження на хребет. Перед пологами виробляється гормон релаксин для збільшення еластичності пологових шляхів, і кілька місяців усе тіло матері пухке, мляве, менш зібране, інколи “розірване” навпіл, увесь кістяк слабший. А навантаження зростають: недосипання, лактація, гормональна перебудова, енергетичне виснаження… Все це викликає просідання хребта, зміщення нутрощів, хронічну втому, інколи депресію.

Дуже важлива допомога й підтримка чоловіка й родичів, але все одно основне навантаження падає на матір-породіллю. Тому до вагітності треба готуватись заздалегідь, а точніше, треба бути готовою завжди – бо ж трапляються й неочікувані сюрпризи. Необхідно створювати гарний запас міцності: треновані м’язи, гнучкий і міцний хребет і таз, висока енергетичність і працездатність.

Марафон – це розподіл сил і своєчасне відновлення. Тобто, в режимі дня й ночі по догляду за дитиною у матері мають бути відновлювальні процедури: гімнастика для зміцнення спини, живота, тазового дна. Важливі також періодичні сеанси структурної корекції організму – СКО – це можна вже й на другий день після пологів: одразу ж стає суттєво легше.

Неправильно кажуть: “Болить – терпи, це нормально, у всіх так”. Чим сильніший біль, тим ненормальніша ситуація. Болить Вам, а не акушерові, страждаєте Ви і Ваша дитина. Неодноразово мені доводилося їздити в пологовий будинок до породіль, які іноді навіть не могли встати з ліжка від сильного болю.

І ще. Оскільки дитина повністю залежить від психофізичного стану матері, то в першу чергу треба дбати про матір, тоді й дитині краще. Як у літаку – кисневу маску одягають спочатку собі, а вже потім дитині. Дуже часто ця послідовність буває порушена, тоді всім кепсько…

Резюме:

  1. Готуватися до вагітності треба заздалегідь – створювати запас міцності.
  2. Коли звертатися до остеопата? Завжди, коли щось “не так”, десь болить, сильно тягне, нема сил і т.п. Звертатись під час вагітності і після пологів – хоч і на другий день.
  3. Дбати насамперед треба про матір, тоді й дитині буде добре. Мати – це матриця, тому її стан буде визначальним, а стан дитини – похідний від стану матері; це як кінь і віз.