Тазові дисфункції

Діагнози та симптоми Тазові дисфункції – це порушення в роботі тазових органів, болі в тазі й куприку. В малому тазі знаходиться лише кілька органів: сечовий міхур, пряма кишка, у чоловіків простата, у жінок матка з придатками. А скільки проблем вони можуть створити!

До тазових дисфункцій, зокрема, належать:

  • гострі та хронічні запальні процеси органів малого тазу;
  • новоутворення в тазових органах;
  • неврологічні прояви – болі, порушення чутливості, свербіж тощо;
  • сечостатеві розлади, у т.ч. після інсультів – порушення дефекації та сечоспускання, нетримання сечі, порушення місячних чи ерекції, вагінізм;
  • травми й переломи тазу й куприка.

Порушення функцій тазових органів – сечостатевих і вивідної системи – це урологія, андрологія, гінекологія, акушерство, сексопатологія, проктологія, неврологія, інколи – психоневрологія. Але насамперед це робота для структурної корекції організму!

Без корекції поперекового відділу хребта, тазових кісток і зв’язок, куприка, судин живота і тазу, підняття опущених нутрощів, зняття застоїв і набряків органів і тканин не може бути й мови про адекватне і повноцінне лікування тазових дисфункцій. Крім фахівця з мануальної медицини, цю роботу ніхто не спроможний зробити.

Чому дуже багато чоловіків і жінок мають проблеми в цій галузі? Зазвичай люди малоуспішно лікуються місяцями й роками, і часто лікування закінчується операцією – видаленням простати чи матки. Певне, так буває тому, що це найбільш вразлива зона в емоційному плані:

  • претензії чоловіків і жінок один до одного б’ють по статевій сфері й попереку,
  • невдоволення собою як чоловіком чи як жінкою б’є по статевій сфері,
  • невпорядковане стихійне статеве життя дає більшості партнерів (хоч і не всім) передчасне енергетичне виснаження, часто – інфекцію;
  • схильність до дріб’язкового копирсання в минулому веде до закрепів, геморою, тріщин прямої кишки;
  • слабкість промежини (діафрагми тазу), особливо часто у жінок, з віком спричиняє опускання органів малого тазу, затримку чи нетримання сечі;
  • невдоволеність статевим життям може викликати збій енергетики організму, збій вегетативних процесів, ендокринного обміну, поведінкових реакцій.

Через секс іде або не йде реалізація сокровенних бажань, фантазій, мрій людини. Травми куприка (а хто не падав на нього в дитинстві чи протягом життя?) послаблюють імунну систему, активують віруси в організмі.

Чому вузькоспрямоване лікування у вузьких фахівців здебільшого не ефективне?

  1. Органи малого тазу висять на зв’язках, які кріпляться до тазових кісток і куприка. Якщо кістки зміщені чи блоковані – а так буває майже у всіх пацієнтів – то зв’язки стискають чи зміщують органи тазу, звідси їх дисфункція. Це механічна причина, і ліки тут безпорадні.
  2. Судини малого тазу часто бувають стиснені, спазмовані від стресів чи перевантажень, і вони, по-перше, зміщують органи, по-друге – знижують кровообіг в органах і цим викликають їх дисфункцію.
  3. Іннервація органів малого тазу йде від поперекового відділу хребта і крижу. Будь-який дискомфорт чи біль у попереку є ознаками такого порушення. Чи багато людей ніколи не мали проблем з попереком? Отож.

Якщо не в порядку базові структури малого тазу – кровопостачання, іннервація і весь тазовий зв’язково-м’язовий корсет, що містять у собі левову частку причин дисфункцій, – то що може вдіяти фармація, яка практично нічого не змінює в цій основі, або спеціалізоване лікування якогось окремого органу? Основна частина роботи тут належить структурній корекції організму. Це лікування прямої дії, спрямоване на усунення першопричин, і тільки таким чином можна скорегувати роботу всіх тазових структур.

Єдиний шлях до вирішення проблем – це наведення порядку в структурах тіла в цілому й тазі зокрема, наведення ладу в психоемоційній сфері пацієнта, а вже потім – за потреби – слід залучати фармацію, хірургію й т.п.