“Холка” – причини виникнення та як її позбутися

“Холка”, карк, “горб удови”, “бухгалтерський горб” тощо – так називають деформацію у вигляді горбика на місці з’єднання шиї зі спиною. Найчастіше трапляється у жінок, особливо у схильних до повноти.

В цьому місці сходяться дві протилежно напрямлені криві: зігнута спина (кіфоз) і прогнута шия (лордоз) – див.картинку поруч. Чим крутіший кіфоз, тим більша деформація, бо голова переважно дивиться не вниз, а прямо перед собою. Ця зона в хребті найжорсткіша, найменш рухлива, тому тут більше осідає солей, шлаків. Якщо додається ще й повнота, то з’являється такий собі капшук.

Причини утворення “холки”:

  1. З віком опускаються нутрощі, і вони тягнуть донизу хребет і грудну клітку; внаслідок цього спина згинається все більше. Людина час від часу намагається вирівнятися, але за кілька хвилин все одно повертається в попередню позу.
  2. Хронічні запальні процеси органів малого тазу (урологія, гінекологія, проктологія) тягнуть униз усе тіло і згинають людину.
  3. Спазм аорти (причина – стреси) чи її склероз стискають і згинають верхньогрудний відділ хребта.
  4. Вимушені статичні пози формують сутулість: зазвичай це люди сидячих професій – кравці, вишивальниці, бухгалтери, ювеліри, кухарі…

Що робити, щоб позбутися “холки”?

Підняти нутрощі, зняти напругу з органів малого тазу й аорти, розблокувати верхньогрудний відділ хребта – це робота структурної корекції організму.

Самому носієві “холки” треба укріплювати м’язи спини і черевного преса, робити розтяжки й розгинання грудного відділу хребта – і не сидіти за роботою до появи кілка в спині.

Жорсткий масаж, спрямований на “розбивання солей”, мало що дає за таких обставин.