Травми коліна, стопи, плеча

Спортивні й побутові травми коліна або стопи виникають, як правило, при блоках у поперековому відділі хребта чи в тазі: звідси виходять нерви, які керують рухами коліна й ноги в цілому. Затиснений таким блоком нерв спричинює:

1) неоптимальну траекторію руху ноги;
2) погане управління ногою.

Це, в свою чергу, ослаблює тонус м’язів і зв’язок, або навпаки – викликає їх гіпертонус, а отже створює передумови для підвищеної травматизації ноги. Тому звичайний напружений рух може дати травму ноги – стопи чи коліна.

Лікувальна практика показує: багато людей приходять із травмами коліна – і в кожному випадку були блоки в попереку чи тазі. Знімаю ці блоки – зразу ж суттєво зменшується біль і збільшується об’єм руху в травмованому суглобі. За таких обставин лікувати окремо ногу – марна справа, бо причина не в нозі, а вище. Більше того, якби усунути ці блоки заздалегідь, то травми, найпевніше, не було б зовсім.

Особливість ситуації в тому, що часто самі “кандидати” на травму не відчувають цих блоків у хребті ні до травми, ані після. Вони дивуються, коли під час сеансу відчутно “відпускає” ногу, хоча її ще ніхто не лікував. А якщо зняти такий блок профілактично, ще до травми, то ніби все досі й було гаразд – але після сеансу стає краще: вільніші рухи, легша хода, швидша реакція тощо.

Травма меніска вимагає роботи з хребтом і більш детальної роботи з коліном.

Аналогічна ситуація з плечем – тільки блоки при цьому в верхньогрудному відділі хребта або в шиї.