• Загальна інформація • Нирки й наднирники • Шлунок • Печінка, кишечник • Жіночі органи • Сечовий міхур • Серце • Легені та діафрагма • Середостіння • Як лікують зміщення нутрощів
Загальна інформація
Абсолютна більшість випадків зміщення нутрощів – це їх опущення: воно зумовлене силою тяжіння й фізіологією людини. Інші види зміщень зазвичай бувають наслідками травм та хірургічних операцій.
Нутрощі можуть опускатися внаслідок надмірної фізичної праці, надто інтенсивних спортивних занять, загальної м’язової слабкості – особливо черевного пресу, відчутних стрибків з висоти, негативних емоцій, безрадісного життя, а також внаслідок блокування тих ділянок хребта, які їх іннервують. Також негативно впливають тривалі незручні пози, вроджені слабкі місця. Більше інформації про загальні причини опущення нутрощів див.тут: Птози – причини виникнення, лікування, профілактика.
Зміщення нутрощів діють на організм таким чином:
- порушується функційність зміщеного органу;
- іде спазм м’язів і судин у ділянці зміщеного органу;
- страждають ті органи, на які він тисне;
- страждає хребет;
- іде неправильна іннервація на спинний мозок, а потім на головний мозок.
Як показує досвід, зміщення нутрощів часто є першопричиною для багатьох поширених діагнозів і симптомів. При цьому внутрішні механічні зміни в організмі не завжди очевидні для звичайної людини. І тим більш несподіваними бувають наслідки, до яких вони можуть призводити. Розглянемо ці випадки докладніше.
Нирки й наднирники
Нирки – це головний енергоресурс організму. Наднирники – гормональні залози, що впливають на більшість обмінних процесів в організмі, “відають” статевою сферою, визначають поведінкові реакції людини. Оскільки нирка й наднирник знаходяться в одній капсулі, внаслідок перевантаження чи інших несприятливих умов вони опускаються разом, створюючи цілий комплекс проблем зі здоров’ям. І, на жаль, зміщення нирки – дуже розповсюджений випадок.
Для прикладу: нирка виходить із свого ложа, опускається, натягується судинно-нервовий пучок, на якому нирка “сидить”, – і починаються проблеми. По-перше, йде імпульсація від натягнутого нерва й судини – вона дає біль. По друге, нирка, якщо вона зміщується, починає займати НЕ СВОЄ МІСЦЕ і давить на довколишні тканини чи органи, викликає їхню компресію і спричиняє напругу у відповідному – “своєму” – сегменті хребта.
Ліва нирка пов’язана з серцем. Якщо вона перекручена, зміщена чи спазмована, можуть виникати аритмії, серцеві болі. Досить часто людям з такою патологією нирок роблять операції на серці – і, ясна річ, вони бувають малоуспішні.
Зміщена права нирка починає підтискати кишечник і перестає стимулювати жовчний міхур – а в нормі вона повинна його продавлювати, щоб він випорожнювався. Тому при зміщеній правій нирці рано чи пізно утворюються камінці в жовчному міхурі – це як варіант подальшого розвитку проблем.
Залежно від ступеня цієї патології та фізичного розвитку людини, зміщення нирки може бути помітним навіть візуально. Досвідчене око побачить асиметрію, коли людина нахиляється. Потім, якщо нирка зміщена – особливо якщо опущена – бувають проблеми з ногою з того ж боку: її або важко підняти, або не та амплітуда, або болить… Частіше зміщується права нирка – відповідно й права нога частіше буває проблемною. Після усунення причини одразу зникає й цей симптом.
Можливі наслідки опущення нирок та наднирників:
- загальна слабкість;
- зниження працездатності;
- зниження енергетичного, емоційного й фізіологічного тонусу;
- зниження статевого тонусу;
- хронічна втома;
- вегетосудинна дистонія;
- порушення тиску – гіпертонія чи гіпотонія;
- серцевий біль, аритмія;
- порушення жовчної системи;
- порушення управління ногами;
- болі в нижньогрудному відділі хребта;
- порушення гормонального дзеркала організму;
- зміна характеру і зовнішності (розтовстіння) – найчастіше після пологів;
- підвищена зношуваність тіла;
- передчасне старіння.
Таким чином люди роками лікуються від гіпертонії, гіпотонії, вегетосудинної дистонії, приймають вітаміни, щоб подолати синдром хронічної втоми, ходять до урологів, сексопатологів, кардіологів, ендокринологів… І все це – малоуспішне лікування наслідків проблеми, а причина одна – зміщення нирки.
Варто усвідомлювати також, що проблеми з нутрощами часто бувають спричинені нашими власними негативними думками й емоціями. Зокрема, нирки руйнують страх і агресія.
Шлунок
При незначному зміщенні шлунка людина не відчуває великого дискомфорту. Можуть бути певні диспептичні явища – згага (печія), інколи можлива гіркота в роті, нудота, важкість у животі після їжі – хоча й це не обов’язково. І часто люди навіть не здогадуються, що в організмі щось не так.
Коли опущення шлунка значне, воно викликає нудоту, блювання й сильні спазматичні болі в животі. Так буває тому, що, коли шлунок опускається вниз, розтягуються клапани – вони вже не можуть закриватися щільно. Вміст шлунка закидається в стравохід, а вміст дванадцятипалої кишки потрапляє в сам шлунок. Змішується кислотне й лужне середовище, їжа не травиться, знижується кислотність…
Опущенням шлунка також може бути спровокований так званий гастрокардіологічний синдром: спазми коронарних судин дають болі в області серця і власне серцевий біль.
А ще зміщення шлунка дає блоки у своєму сегменті хребта – між лопатками. Мануальна терапія хребта за таких обставин не дає тривалих наслідків. А якщо поставити шлунок на місце – то й ця проблема вирішується.
Печінка, кишечник
Зміщення печінки дає або важкість у правому підребер’ї, або колькоподібні болі, особливо при бігу та швидкій ході.
Кишечник теж може опускатися. Виявляється це по-різному; видимої симптоматики може й не бути. Просто немає тієї енергії, що була раніше, і це списують на вікові зміни. Людина навіть не здогадується, що одна з причин знесилення і втомлюваності – опущення нутрощів.
Але бувають і яскраво виражені прояви, такі як болі, нудота, порушення травлення, пісок у нирках, в жовчному міхурі. Якщо провисає поперечно-ободова кишка – з’являються закрепи, дискомфорт у животі, утворюються калові камінці і заводиться всякий непотріб. Висхідна і низхідна кишки опускаються менше, бо вони зафіксовані зв’язками до печінки (печінковий кут), до хребта – там, де ребра, й у селезінковому куті. Але якщо ці зв’язки натягнені – це теж буде давати болі: в спині, в ребрах, у животі.
Жіночі органи
У жінок часто зміщується матка. Опускається, часом аж до випадіння – особливо з віком. При цьому виявляється так звана дисменорея – порушення місячних. Їх стає багато, або вони довготривалі, порушений цикл, виражена болючість і так далі. І потім, якщо це значне опущення, коли є випадіння матки, то це вже значний дискомфорт між ногами: людина тільки встала або підняла щось у руках – і вже там починаються проблеми.
Більше того, тоді опускається й сечовий міхур, бо він вже не має опори – і починаються дизуричні моменти: часте сечоспускання, і, що особливо неприємно – це нетримання сечі при натужуванні, чханні, кашлі, сміху – або й без причини.
Сечовий міхур
Сечовий міхур, що зміщується і западає донизу, може тиснути на матку, на пряму кишку, починає натягуватися простата – і, знову ж таки, починаються тазові дисфункції. Це насамперед урологічні проблеми, пісок і каміння, запальні процеси, цистити. Характерний хронічний перебіг таких дисфункцій дуже часто переходить у гострий стан – з найменшого приводу. Не так чхнув, щось підняв, чи не те з’їв, чи застудився – одразу загострення. Люди лікуються роками – і безрезультатно.
Серце
Якщо нутрощі провисають – може зміститися вісь серця. Головні передумови – загальна млявість і астенічність, тобто худорлявість. У гіперстеніків серце лежить горизонтально, немовби підперте животом, у нормостеніків воно займає середню позицію, а у гіпостеніків, астеніків воно висить, тому ці люди – група ризику. І, як правило, все це пов’язано також із хребтом, судинами – якщо ще й судини натягуються, то весь цей комплекс перестає функціонувати належним чином.
Легені та діафрагма
Якщо є зміщення або защемлення в легенях – це провокує хронічні бронхіти. Може зміщуватися також увесь легенево-плевральний комплекс. При цьому він “сідає” на діафрагму – діафрагма опускається. В результаті вона не має природньої повноти руху, а отже немає сили вдиху й видиху. Настає кисневе голодування.
Далі, якщо діафрагма в’яла – утворюються грижі біля отворів, через які проходять аорта, нижня порожниста вена, стравохід. А це вже підстава для звернення до торакальної хірургії – хоч насправді структурна корекція організму може значно поліпшити ситуацію.
Середостіння
Середостіння – це простір, обмежений ззаду хребтом, спереду грудиною, з боків легенями і знизу – діафрагмою. До органів середостіння відносять стравохід, трахею, крупні бронхи та крупні судини.
Зміщення середостіння буває при серйозних травмах (удари карате, ДТП, падіння з висоти). Клініка: відчуття забиття в грудях, болюче кровохаркання, загрудинні болі, порушення дихання, серцебиття. Може порушуватися ковтання.
Як лікують зміщення нутрощів
Структурна корекція організму – на сьогодні єдине оптимальне рішення більшості названих вище проблем. Щоб їх позбутися, потрібні піднімання нутрощів, а також перевернуті пози (таз вище голови), укріплення м’язів тіла, використання корсетів для підтримки живота при важкій фізичній роботі чи заняттях спортом. Вправи та розтяжки добираються індивідуально.
Зазвичай лікування вкладається в 2-3 сеанси, проте його тривалість і можлива інтенсивність залежать від загального тонусу організму. Але, в будь-якому випадку, навіть ситуативне полегшення вказує на те, що процес лікування на правильному шляху, з’ясовується реальна причина проблеми – а отже й шляхи її вирішення.
Довготривалі, хай і незначні, негаразди в організмі впливають на емоційний стан, настрій і сприйняття світу сильніше, ніж ми звикли думати. Тому позбутися зміщення нутрощів – це значно покращити якість життя в цілому.
Див. також: