Як уникнути травм кінцівок

Панове спортсмени, хто має проблеми з коліньми, плечовими чи ліктьовими суглобами, – майте на увазі: майже 100% першопричин всіх суглобових проблем знаходиться у відповідному сегменті хребта – поперековому чи верхньогрудному. Звідси йде управління суглобами кінцівок. Якщо хребет і таз в нормі, то кінцівки травмувати дуже важко.

Як правило, травма суглоба відбувається при защемленні в хребті – причому, воно може й не відчуватися самим пацієнтом! Це защемлення (блок) призводить до порушення координованої роботи всіх суглобових та навколосуглобових структур, ослаблення чи гіпертонусу зв’язок суглоба і м’язів, порушення оптимальної траєкторії руху суглоба. За таких умов навіть некритичні навантаження викликають травму суглоба!

Наш організм дуже потужно скроєний, а спортсмени мають ще й досить треноване тіло. Просто так порвати меніск, зв’язку чи м’яз дуже нелегко, навіть при найкарколомніших фінтах. Майже стовідсотково – це стається тоді, коли управління м’язами й кінцівками не в порядку. І найчастіше так буває при блокуванні дисків, зв’язок хребта чи тазу, защемленні нерва.

Лікувати тільки суглоб без нормалізування всієї бази (хребет, таз) – це все одно, що натирати підлогу, коли ллє дощ через дірку в стелі. Тому часто трапляються пацієнти, яким робили вже по 2-3 операції на одному суглобі – а результат невтішний.

Блок верхньогрудного відділу хребта   →   проблеми рук, шиї та плечових суглобів.

Блок поперекового відділу чи тазу   →   проблеми ніг, сечостатевої сфери, прямої кишки.

Відповідно, вчасно не знятий блок у хребті – це травма або прискорена зношуваність суглоба.

Порада: перш ніж оперуватись, і взагалі лікуватися у спортивних медиків, пройдіть сеанс структурної корекції організму, наведіть лад в організмі: можливо, операція буде й не потрібна. А якщо операцію вже зроблено, робота остеопата значно – в рази! – прискорить відновлення. І, головне, зробить його повноцінним!