Війна

Posted in Війна Всі публікації Поради та інструкції

Підготовка кукси до протезування + подальша профілактика ускладнень

Діагнози та симптоми

  1. “Включити” центр управління куксою: якщо це нога – розблокувати поперек і таз, якщо рука – розблокувати комірцеву та лопаткову зони. Використовується пластовий масаж, прийоми структурної корекції організму, остеопатії та мануальної терапії.

А далі є спрощена процедура, яку може використовувати сам пацієнт – або хтось інший поруч із ним; це теж дієво.

  1. Пром’яти пластовим масажем всю ампутовану кінцівку і саму куксу.
  2. Спіральні зміщення всіх тканин кукси з протидією руками, як ніби вкручування-викручування гвинта. Дуже потужний прийом.
  3. Пропрацювати кінчик кукси пластовим зміщенням всіх тканин щодо кістки, оптимально – спіральними рухами.
  4. Вібраційне поплескування кукси кулаком, долонею, пальцями – дозовано: може бути відчутно боляче.

Після такої обробки кукса стає зібраною, цільною, пружною, робочою.

  1. Утримуючи куксу за її кінець, пацієнт тягне її до себе – відбувається немовби стягування всіх пластів кінцівки (шкіра, м’язи) в напрямку до її кінця. Цей прийом дає відчуття легкості в куксі.

Докладніше – незабаром у відео.
 

Posted in Війна Всі публікації ЯК БУТИ ЗДОРОВИМ: бесіди з лікарем

Військова реабілітація

  Напрямки роботи.

Військова реабілітація – це система новітніх методик, прийомів, розроблених на основі структурної корекції організму (далі – СКО) та остеопатії. Система максимально ефективна, відповідає вимогам часу, а саме: забезпечує максимально повну і швидку реабілітацію насамперед бійців ЗСУ. Характер травм у бійців специфічний: контузії, множинні поранення, фантомні болі в ампутованих кінцівках, хронічна фронтова втома. Загальноприйнятна реабілітація не може ефективно працювати з такою специфікою.

Критерій істини – практика! Досвід роботи зі спортивними та бойовими травмами переконує в необхідності використання нових підходів і методик. Простий приклад: жодні масажі, нагрівання, медикаментозні чи механічні впливи не можуть зарадити при хронічній контузії голови або фантомному болю.

Розглянемо, що відбувається в організмі при травмах.

Continue reading “Військова реабілітація”

Posted in Війна Всі публікації Окремі діагнози та симптоми

Фантомні болі

Діагнози та симптоми Cкладний психофізичний стан організму: болить те, чого нема – частина кінцівки відсутня. В головному мозку, спинному мозку, в збереженій частині кінцівки залишається інформація про її цілісність. У всіх цих структурах є джерела збудження, які провокують фантомні болі. Як їх усунути?

Робота провадиться руками, на трьох рівнях:

1) з залишком ампутованої кінцівки;
2) з хребтом і тазом;
3) з черепом: а) пластова робота для усунення зміщень у черепі; б) краніосакральна терапія; в) специфічна судинна техніка (за О.Т.Огуловим).

За 2-3 сеанси вдається майже повністю зняти фантомні болі. Без цього лікування вони зазвичай тривають місяцями або й півроку.

Continue reading “Фантомні болі”

Posted in Війна Всі публікації З лікувальної практики

Фантомний біль у нозі − воїн, чоловік, 37 років

З лікувальної практики Ампутація на рівні середньої третини стегна внаслідок бойового поранення. Сильні фантомні болі, особливо коли лягає та вночі. Лікується в госпіталі, ліки малодієві.

Через 10 хвилин роботи з куксою біль щез зовсім! Через добу, з телефонної розмови: спав як немовля, болю нема зовсім, “цвяхи не забиваються в п’яту” – це дослівно.
 

Posted in Війна Всі публікації

Реабілітація бійців

У країні війна. Тисячі поранених. Специфіка бойових травм: поранення, ампутації, контузії голови й тіла, опіки, хронічна жорстка компресія хребта, тазу і суглобів, висока стресованість бійців.

Війна затягується. Кращі, боєздатніші вже давно на фронті. Гостро постає питання поповнення людського ресурсу. Зараз стають воювати маломотивовані, менш придатні до війни люди. Звідси дуже гостра потреба максимально швидкої реабілітації поранених бійців: вони вже мають бойовий досвід і, як не дивно, більш мотивовані воювати, ніж новобранці.

Річний досвід роботи з пораненими показує неспроможність загальноприйнятої реабілітації забезпечити потреби фронту. Хронічні післяконтузійні стани вибивають людей з життєвої колії на місяці. Ліки не дають швидкого результату. В той же час практика показує надзвичайну результативність структурної корекції організму: за 1-3 сеанси суттєво зменшується симптоматика, і бійці можуть повертатися в стрій.

Continue reading “Реабілітація бійців”

Posted in Війна Всі публікації З лікувальної практики

Контузія і ушкодження хребта внаслідок бойових дій – чоловік, 56 років

З лікувальної практики Воїн, 56 років, отримав контузію – вибухова хвиля кинула його на дерево на висоту 4 метри. Вага чоловіка – 116 кг!

При огляді: пошкодження хребта – в шиї грижа С5 з вираженою деформацією хребта в цому місці, протрузії в попереку; контузія голови.

Клініка: 1) при нахилі голови чи кашлянні – різке запаморочення; 2) стійкі болі в попереку і оніміння пальців правої стопи.

Після півторамісячного (!) стаціонарного лікування бійцю зовсім не покращало, і це дуже здивувало полковника медслужби.

Після двох (!) сеансів структурної корекції організму вже був здивований пацієнт: болі в попереку пройшли, оніміння пальців стопи зникло повністю; суттєво зменшилися запаморочення. А людині пропонували операцію на шийному відділі хребта! Якби це сталося, воїн на довгі місяці став би небоєздатним – і це у кращому випадку!

Неважко зіставити ці два варіанти лікування:

  1. Кількість затраченого часу: півтора місяці – і два сеанси СКО.
  2. Кількість грошей: тисячі з державних коштів на ліки – і нуль гривень у мене, оскільки бійців я лікую безкоштовно.
  3. Результат: нульовий з необхідністю нейрохірургічної операції – і повноцінне відновлення здоров’я.
  4. Боєздатність: сумнівна після операції – і максимально швидке повернення в стрій після сеансів СКО.

Це ми говоримо про матеріальні, моральні й часові затрати на одного бійця! А їх сотні й тисячі! І головне – всі залишаються небоєздатними довгий час, а це прямі втрати для держави. Проста арифметика і очевидні речі!

Резюме: поєднання офіційної медицини та структурної корекції організму у випадках бойових травм і контузій є дуже дієвим і необхідним! Потрібна спільна робота.

 

Posted in Війна Всі публікації

Як зігрітися в польових умовах без вогню

Знову настала зима, а в похідних та бойових умовах не завжди можна палити вогонь. Отже, як зігрітися в окопі чи на чергуванні, використовуючи лише ресурси й можливості власного організму?

Щонайперше треба утеплити стопи, поки вони не замерзли. Стопи потерпають найсильніше, а зігрівати їх найважче, бо це найдальша периферія тіла, і вони не мають жиру, який захищає від холоду. Варто пожертвувати чимось іншим, але захистити стопи, максимально утеплити їх і зігрівати в першу чергу: рухатись, підстрибувати, згинати-розгинати з силою пальці і всю стопу…

Continue reading “Як зігрітися в польових умовах без вогню”

Posted in Війна Всі публікації

Відкритий лист

Вітаю! Я Олесь Костоправ, лікар-остеопат, мануальний терапевт. Досвід роботи 30 років.

Звертаюся до бойових командирів, бійців ЗСУ, військових медиків, працівників військкоматів і всіх військових керівників.

Воїни носять на собі від 20 до 40 кг амуніції. Це досить велике навантаження на хребет і все тіло. А після Чорнобиля кістяки вже зовсім не ті, і не витримують таких навантажень, навіть у молодих і тренованих.

Я щодня працюю з бійцями – у всіх значна хронічна компресія (стискання) хребта, тазу, суглобів. Це суттєво зменшує боєздатність воїнів.

Continue reading “Відкритий лист”

Posted in Війна Всі публікації

Профілактика та лікування “військових” проблем із хребтом!

Сьогодні практично всі, хто носить зброю, бронежилети та іншу амуніцію, потерпають від проблем хребта і суглобів. Відбувається жорстка компресія (стискання) цих структур. Хребет “сідає” навіть у міцних тренованих чоловіків. Звідси загальна втома, болі в спині і в усьому тілі. До цього не можна звикнути, бо “просідання” всіх структур триває постійно і накопичується. Це знижує боєздатність – і, таким чином, підвищує загрозу для життя бійців!

Що робити? Розтягувати все тіло і хребет. Як?

Continue reading “Профілактика та лікування “військових” проблем із хребтом!”