Війна
Контузія і ушкодження хребта внаслідок бойових дій – чоловік, 56 років
Воїн, 56 років, отримав контузію – вибухова хвиля кинула його на дерево на висоту 4 метри. Вага чоловіка – 116 кг!
При огляді: пошкодження хребта – в шиї грижа С5 з вираженою деформацією хребта в цому місці, протрузії в попереку; контузія голови.
Клініка: 1) при нахилі голови чи кашлянні – різке запаморочення; 2) стійкі болі в попереку і оніміння пальців правої стопи.
Після півторамісячного (!) стаціонарного лікування бійцю зовсім не покращало, і це дуже здивувало полковника медслужби.
Після двох (!) сеансів структурної корекції організму вже був здивований пацієнт: болі в попереку пройшли, оніміння пальців стопи зникло повністю; суттєво зменшилися запаморочення. А людині пропонували операцію на шийному відділі хребта! Якби це сталося, воїн на довгі місяці став би небоєздатним – і це у кращому випадку!
Неважко зіставити ці два варіанти лікування:
- Кількість затраченого часу: півтора місяці – і два сеанси СКО.
- Кількість грошей: тисячі з державних коштів на ліки – і нуль гривень у мене, оскільки бійців я лікую безкоштовно.
- Результат: нульовий з необхідністю нейрохірургічної операції – і повноцінне відновлення здоров’я.
- Боєздатність: сумнівна після операції – і максимально швидке повернення в стрій після сеансів СКО.
Це ми говоримо про матеріальні, моральні й часові затрати на одного бійця! А їх сотні й тисячі! І головне – всі залишаються небоєздатними довгий час, а це прямі втрати для держави. Проста арифметика і очевидні речі!
Резюме: поєднання офіційної медицини та структурної корекції організму у випадках бойових травм і контузій є дуже дієвим і необхідним! Потрібна спільна робота.
Як зігрітися в польових умовах без вогню
Знову настала зима, а в похідних та бойових умовах не завжди можна палити вогонь. Отже, як зігрітися в окопі чи на чергуванні, використовуючи лише ресурси й можливості власного організму?
Щонайперше треба утеплити стопи, поки вони не замерзли. Стопи потерпають найсильніше, а зігрівати їх найважче, бо це найдальша периферія тіла, і вони не мають жиру, який захищає від холоду. Варто пожертвувати чимось іншим, але захистити стопи, максимально утеплити їх і зігрівати в першу чергу: рухатись, підстрибувати, згинати-розгинати з силою пальці і всю стопу…
Continue reading “Як зігрітися в польових умовах без вогню” →
Відкритий лист
Вітаю! Я Олесь Костоправ, лікар-остеопат, мануальний терапевт. Досвід роботи 30 років.
Звертаюся до бойових командирів, бійців ЗСУ, військових медиків, працівників військкоматів і всіх військових керівників.
Воїни носять на собі від 20 до 40 кг амуніції. Це досить велике навантаження на хребет і все тіло. А після Чорнобиля кістяки вже зовсім не ті, і не витримують таких навантажень, навіть у молодих і тренованих.
Я щодня працюю з бійцями – у всіх значна хронічна компресія (стискання) хребта, тазу, суглобів. Це суттєво зменшує боєздатність воїнів.
Профілактика та лікування “військових” проблем із хребтом!
Сьогодні практично всі, хто носить зброю, бронежилети та іншу амуніцію, потерпають від проблем хребта і суглобів. Відбувається жорстка компресія (стискання) цих структур. Хребет “сідає” навіть у міцних тренованих чоловіків. Звідси загальна втома, болі в спині і в усьому тілі. До цього не можна звикнути, бо “просідання” всіх структур триває постійно і накопичується. Це знижує боєздатність – і, таким чином, підвищує загрозу для життя бійців!
Що робити? Розтягувати все тіло і хребет. Як?
Continue reading “Профілактика та лікування “військових” проблем із хребтом!” →