Фантомні болі

Діагнози та симптоми Cкладний психофізичний стан організму: болить те, чого нема – частина кінцівки відсутня. В головному мозку, спинному мозку, в збереженій частині кінцівки залишається інформація про її цілісність. У всіх цих структурах є джерела збудження, які провокують фантомні болі. Як їх усунути?

Робота провадиться руками, на трьох рівнях:

1) з залишком ампутованої кінцівки;
2) з хребтом і тазом;
3) з черепом: а) пластова робота для усунення зміщень у черепі; б) краніосакральна терапія; в) специфічна судинна техніка (за О.Т.Огуловим).

За 2-3 сеанси вдається майже повністю зняти фантомні болі. Без цього лікування вони зазвичай тривають місяцями або й півроку.


Виклад методики:

  1. Глибоке, об’ємне протискання та обтискання нервово-судинного пучка разом із довколишніми болючими м’язами та фасціями. Натискання триває 10-20-30-60 секунд, з повтором у різних больових векторах: вздовж – упоперек і спірально щодо вказаних структур.
    На руці це робиться по внутрішній поверхні плеча, а також (якщо є передпліччя) – по ходу трьох нервів: серединного, променевого та ліктьового.
    На нозі – по ходу двох основних нервів: стегнового та сідничного, на гомілці (за її наявності) – по ходу великого та малогомілкового нервів.
  2. Протискаються всі болючі місця ампутованої кінцівки, якщо після виконання п.1 ще такі залишились.
  3. Протискається-обтискається сама кукса.

Робота триває від 2 до 10-15 хвилин з однією кінцівкою. Здебільшого за лічені хвилини фантомний біль значно зменшується або й зникає зовсім. Бажано через 1-2 дні повторити сеанс для остаточного закріплення лікувального ефекту.

  1. Підсилює лікувальний ефект розблокування хребта (за потреби): верхньогрудного відділу для рук і попереково-крижового – для ніг.

  Швидко
  Максимально дієво
  Доступно: може робити сам пацієнт, якщо є хоча б одна здорова рука.