Хатха-йога і остеопатія

За даними Андрія Сідерського, провідного майстра хатха-йоги в Україні, травми у “просунутих” йогів теж трапляються, і досить серйозні. Причина, здебільшого, одна: надмірні й нерівномірні навантаження викликають дисбаланс між частинами тіла; як наслідок, йде збій і травма. Дуже важко, але дуже важливо розрізнити втому розуму – лінь, і втому тіла – а це вже проблема! Плюс у кожного є свої слабкі анатомічні місця, вроджені й набуті, про які людина, як правило, не знає.

Ці анатомічні особливості, слабкі місця, вроджені й набуті проблеми визначаються на столі фахівця з мануальної медицини за пару хвилин. Головне не тільки їх озвучити, але й усунути, і дати вичерпні індивідуальні рекомендації. Завжди слухайте себе, розрізняйте лінь і втому тіла. Найчастіше травми стаються при втомі – тоді тіло виходить з енергопотоку, і його структури травмуються, не маючи достатнього енергетичного наповнення. Як, наприклад, пожежний рукав легко зігнути-зламати, коли в ньому недостатньо атмосфер тиску.

Дехто вважає некоректним робити асани із скручуванням хребта. Ці люди, зазвичай, “обпеклися на молоці, а на воду студять”. Хребет, як і все тіло, має працювати у всіх векторах, закладених природою. Є проблеми з хребтом – їх треба вирішувати коректно – за допомогою фахівців і самому в хатха-йозі. Але неправильно увесь час не робити ротаційних рухів, хоча б мінімальних. Буде наростати дисбаланс між м’язами, які роблять згинання-розгинання, і ротаційними. Рано чи пізно це збільшуватиме дисбаланс тіла і створюватиме проблеми. Так, Юрій Власов напрацював такий дисбаланс і жорстоко поплатився за це операціями на хребті.

Раджу всім йогам періодично проходити сеанси структурної корекції організму з метою:
1) визначення дисбалансів у тілі;
2) усунення їх ПРИЧИН;
3) отримання рекомендацій для подальшої безпечної практики.

P.S. Написано після роботи з йогами.
 
Див. також: