Щоб не було остеохондрозу

На питання відповідає О.О.Костоправ

  Що таке остеохондроз
  Як уникнути виявів остеохондрозу
  Як лікують остеохондроз
 

Що таке остеохондроз

 

– Яка природа остеохондрозу, і як він виявляється?

– По суті, остеохондроз – це фізіологічний процес старіння хребта, що призводить до зменшення гнучкості та об’єму рухів, до блокування й зміщення дисків і хребців. Так виникають защемлення в хребті, протрузії, грижі, спондилолістези. А це, в свою чергу, дає дискомфорт, біль, зниження або й втрату працездатності.

Остеохондроз може бути виявлений у стадії декомпенсації – з болями й неврологічними симптомами, в стадії субкомпенсації – то поболить, то пройде, і в стадії повної компенсації – коли на рентгені видно, що хребет старіє, а клініки нема: людина собі здорова, шнурки зав’язує, нахиляється і так далі. При цьому функції хребта збережені, якась відносна гнучкість, як на свій вік, є – і немає жорстких блоків, які порушують діяльність внутрішніх органів.

Така повна компенсація остехондрозу буває, наприклад, тоді, коли людина має настільки міцний організм, що дозволяє собі все що завгодно – а здоров’я все одно є, і вона вже не знає, як його нарешті ухекати. Але таких одиниці. А для більшості – треба просто робити розтяжки, вправи на гнучкість, на пластику, і грамотно ставитися до життя.

– Від чого виникає остеохондроз?

– У хребті, як на жорсткому диску, записується все – травми, перевантаження, емоції… І все це дає наслідки: триває хронічна компресія хребта впродовж усього життя. Тому у вигляді остеохондрозу ми маємо наслідки цієї компресії – і наслідки порушення обмінних процесів.

Якщо внутрішні органи десь неправильно працюють, в організмі утворюється більше шлаків. Крім того, кожен орган у своїй проекції хребта створює зону проблем, у якій починаються блокування, спазми. В цьому місці йде інтенсивне нашарування шлаків і токсинів – солей, як кажуть. Вони буквально “атакують” будь-яку перевантажену зону. Втрачається гнучкість і провідність структур хребта.

Насамперед втрачається гнучкість дисків – амортизатор стає менш гнучкий, зв’язки втрачають еластичність. Триває так звана осифікація, кальцинація – коли певні ділянки хребта немов би замуровуються шлаками й токсинами. Крім того, якщо хребець чи якась ділянка хребта не працює – він теж замуровується, як непотріб. Так само, як механізми у машині іржавіють, коли не використовуються.
 

Як уникнути виявів остеохондрозу

 

– Чи можна якось уникнути виявів остеохондрозу або знешкодити їх?

– Профілактично – якщо живий механізм регулярно пропрацьовувати, він сам змащується, бо в цьому є потреба; кровопостачання йде і так далі. Причому ця робота обов’язково має бути активна. Якщо пасивно згинати чийсь суглоб – хоч і триста разів – результат буде нульовий.

Активний обмін речовин між кісткою, суглобом, зв’язками і кров’ю відбувається тільки тоді, коли йде активне напруження м’язів довкола цієї структури. Натомість застій в організмі провокує початок остеохондрозу: поступово втрачається амортизаційна функція, опорна функція хребта – і вже не стає тієї мобільності, жвавості, легкості життя.

Найлегше списати ці зміни на вік – і “рипіти” собі потихеньку далі… Але якість нашого життя залежить від нашої волі: такі проблеми теж можна вирішувати. Структурна корекція організму, мануальна терапія, остеопатія є найбільш ефективними для стартового налагодження цих процесів, оскільки вони безпосередньо впливають саме на “механіку” людського організму. А далі – треба рухатися і працювати над собою. Така робота завжди вдячна: вона створює додаткові резерви здоров’я і дає можливість жити повноцінно – замість того, щоб “заплановано” хворіти, випробовуючи на собі фармацевтичну хімію.

Рекомендовано, зокрема:

 

Як лікують остеохондроз

 

– Отже, як лікується остеохондроз і його ускладнення?

Офіційна медицина лікує його переважно медикаментозно, як додаток – фізіотерапія і масаж. Головна мета такого лікування – заглушити біль, зняти спазм м’язів і набряк. У більшості випадків це неефективно і не вирішує проблему. Але, якщо блоки в хребті незначні – на якийсь час стане краще.

Мінуси такої методики:

  1. Це фактично боротьба з наслідком, а не з причиною хвороби.
  2. Протизапальні препарати – це “важка артилерія”, яка руйнує шлунок, печінку, кишечник, серце. Тому треба мати запас здоров’я, щоб так лікуватися.
  3. Фізіотерапевтичні процедури. Всілякі прогрівання в гострій фазі протипоказані, бо збільшують набряк і продовжують страждання пацієнта. Під час прогрівань приплив крові до хворого місця нормальний, а відтік значно зменшений, тому тепло і масаж у більшості випадків затягують таку ніби “удавку” навколо враженої структури. Поки гріється – стає краще, але згодом стан погіршується.

Мануальна терапія для лікування остеохондрозу явно ефективніша за офіційну медицину, бо намагається усувати механічні блоки в хребті, тобто знімає причину блокування. Але, на жаль, далеко не завжди їй це вдається. Її мінуси:

  1. Неефективна при блоках у хребті, які мають вторинне походження, тобто викликані спазмами судин, зміщенням нутрощів, натягом твердої мозкової оболонки, що вистилає спинномозковий канал і череп.
  2. Часто буває травматичною – це значна статистика нейрохірургічних і неврологічних відділень. Після Чорнобильської трагедії кістяк людини вже не такий міцний, тому жорсткі методи корекції хребта все менш допустимі.
  3. Має протипоказання: гострий біль з набряком, грижа диска, спондилолістез (зміщення не диска, а хребця).
  4. Грубі маніпуляції на хребті призводять до нестабільності хребта, утворення гриж дисків, кількість яких за останні роки зросла в рази.

Структурна корекція організму – максимально ефективна, бо працює на всіх рівнях і з усіма структурами тіла, знімає практично всі причини блокування хребта. Остеохондроз вона не виліковує, бо це неможливо; але успішно лікує його ускладнення.

Таке лікування не має протипоказань, крім загальномедичних: висока температура тіла, гострі хірургічні стани і т.п.

Мінус її єдиний: мало висококласних фахівців з мануальної медицини. Бо це не тільки і не стільки специфічна техніка, скільки вроджені здібності лікаря, помножені на глибокі медичні знання. По суті, СКО є квінтесенцією класичної, східної і західної медицини.
 
Усі публікації на сайті про остеохондроз »