Тренажер “правИло”: рекомендації, протипоказання, застереження

Тренажер правИло Останніми роками в Україні набуває популярності цікавий винахід – тренажер “правИло” (з наголосом на другому складі). Це велика рамна конструкція, до чотирьох кутів якої мотузками чи ланцюгами зачіпляють руки й ноги людини – їх задля комфорту огорнено в спеціальні “хомути”. Роблячи різні вправи в такому положенні, обличчям догори чи донизу, можна добре розім’яти й натренувати м’язи та зв’язки, природньо розподіляючи власну вагу й прикладені зусилля.

ПравИла бувають різні: з кріпленнями рухомими або жорсткими; рамні або просто вкручені в стіну гвинти; з блоками, противагами – й без них… Але, незалежно від плюсів і мінусів різних конструкцій, правИло – це справді потужний оздоровчий пристрій. Такий тренажер дає гарну силову розтяжку тулуба й кінцівок, якої у більшості з нас явно не вистачає.

Альтернативою складному пристрою правИла можуть бути дві системи петель TRX. Вчепившись за одну з них руками, а за другу ногами, можна робити ті ж самі силові вправи з розтягуванням.

У профілактичному варіанті – якщо організм більш-менш здоровий – правИло діє потужно, але фізіологічно: тіло тренується, розтягуючись, а не стискаючись. В цьому головна перевага правИла над більшістю тренажерів.

Робота на правИлі рекомендована майже всім. Але є й протипоказання:

  • гострий біль у тілі, у хребті, в крупних суглобах;
  • спондилолістез – при незначних можна, але треба дуже чітко й обережно підбирати силу, послідовність і вектор руху під керівництвом фахівця;
  • грижі хребта середніх і великих розмірів – більше 5 мм;
  • звичний вивих плеча, стегна;
  • середні й значні опущення нутрощів;
  • загальна неміч;
  • серцева недостатність.

Застереження:

  1. Чим менш пропрацьоване – треноване – тіло, тим м’якше й обережніше треба починати роботу на правИлі. Краще недопрацювати, бо навантаження серйозні, і можна додати собі проблем.
  2. При грижах в поперековому відділі хребта, які “йдуть” до живота (тест – якщо прогини живота вперед викликають дискомфорт чи біль), починати роботу на правИлі треба, лежачи не на животі, а на спині. Словом, явного болю не повинно бути.
  3. Вправи з додатковою вагою без значної підготовки робити не варто – це тільки для “просунутих”. Ризик травми зростає пропорційно доданій вазі.
Share Button
7 лютого 2017   (оновлено 29.09.2017)   //   Категорії: Всі публікації, Тренування і спорт, ЯК БУТИ ЗДОРОВИМ: бесіди з лікарем   ·   Теґи:    
Навігація
Є питання? Телефонуйте:  +38 (044) 360-02-12,  +38 (094) 924-72-12