Дівчинка загалом ніби здорова, скарг немає, батьки привели на огляд про всяк випадок. Півроку займається гімнастикою, стає на місток і т.д.
При огляді: виражена вроджена двостороння дисплазія кульшових суглобів, більше ліворуч, виявлена вперше! Блокований таз і поперековий відділ хребта, постава трохи згорблена. Підчерепні блоки хребта, які зумовлюють зниження зору і періодичні головні болі.
Дитина півроку займається гімнастикою, розтяжками і т.д. Блоки в грудному відділі свідчать про те, що “місток” (прогин назад) вона виконує неправильно: замість розтяжки і прогину в грудному відділі вона прогинається в попереку. Це класична помилка. Мало того, при защемлених диспластичних тазостегнових суглобах прогини в попереку (“місток”) дають надмірні навантаження на хребет. І рано чи пізно це “вилізе боком” – грижі хребта, зміщення хребців… Просто зараз у дитини ще є ресурс, і вона не відчуває дискомфорту чи болю.
Отже, що виходить: замість користі від занять гімнастикою, дитина формує серйозні проблеми, які дадуться взнаки в недалекому майбутньому.
За таких обставин насамперед слід зайнятися тазостегновими суглобами – це буде йога, розтягування тазової зони. І зняти підчерепні блоки – остеопатично.