Поради та інструкції

Posted in Війна Всі публікації Поради та інструкції

Підготовка кукси до протезування + подальша профілактика ускладнень

Діагнози та симптоми

  1. “Включити” центр управління куксою: якщо це нога – розблокувати поперек і таз, якщо рука – розблокувати комірцеву та лопаткову зони. Використовується пластовий масаж, прийоми структурної корекції організму, остеопатії та мануальної терапії.

А далі є спрощена процедура, яку може використовувати сам пацієнт – або хтось інший поруч із ним; це теж дієво.

  1. Пром’яти пластовим масажем всю ампутовану кінцівку і саму куксу.
  2. Спіральні зміщення всіх тканин кукси з протидією руками, як ніби вкручування-викручування гвинта. Дуже потужний прийом.
  3. Пропрацювати кінчик кукси пластовим зміщенням всіх тканин щодо кістки, оптимально – спіральними рухами.
  4. Вібраційне поплескування кукси кулаком, долонею, пальцями – дозовано: може бути відчутно боляче.

Після такої обробки кукса стає зібраною, цільною, пружною, робочою.

  1. Утримуючи куксу за її кінець, пацієнт тягне її до себе – відбувається немовби стягування всіх пластів кінцівки (шкіра, м’язи) в напрямку до її кінця. Цей прийом дає відчуття легкості в куксі.

Докладніше – незабаром у відео.
 

Posted in Всі публікації Поради та інструкції

Ефективна самодопомога при коронавірусі COVID-19

Діагнози та симптоми COVID-19 найчастіше вражає дихальні шляхи – легені. Окрім розуміння ситуації та загальних профілактичних заходів (про них, зокрема, гарно розказано тут: Ancha Baranova: Коронавирус, что это такое и как не заболеть – див. зміст у опису відео), слід активно включати легені, що зробить їх більш стійкими. Для цього треба:

  1. Проминати верхньогрудний відділ хребта, між лопатками – об одвірок, на м’ячику або один одному руками. Добре також по змозі повзати на спині.
  2. Проминати активно шию з боків і ззаду; проминати вуха і зони ліворуч і праворуч уздовж носа.
  3. Простукувати грудну клітку руками, пластиковою пляшкою з водою 0,3 – 0,5 л. Таке простукування створює глибинну вібрацію легень і знімає в них застій. Поліпшити ефект від простукування можна, змастивши шкіру грудей і спини 70-градусним спиртом. Тоді одержуємо потрійний ефект: власне простукування, прогрівання й дезінфекція – вдихання спиртових випаровувань.
  4. Робити розтягування верхньої половини тіла біля стіни.

Увага!!! Надувати гумові вироби – повітряні кульки, презервативи, гумові рукавиці тощо – для активізації бронхолегеневої системи при ковіді шкідливо, оскільки є пряма небезпека розривання стінок альвеол, об’єднання їх і утворення у легенях т.зв. булл, що спричиняє серйозні проблеми зі здоров’ям. Крім того, ковід ослабляє судини – у т.ч. в голові, де може виникнути надмірне навантаження при надуванні, аж до інсульту.

З цих же міркувань не варто застосовувати вправи Стрельнікової з активним вдихом при стисканні грудної клітки та інтенсивним проплескуванням тіла. А от дихальна гімнастика за Бутейком може бути.

Особливо страждають легені, коли спина зігнута, і одвисає живіт. Тоді необхідно розтискати й розминати грудний комплекс – див. розминку, повзання на спині, розтягування біля стіни, гойдання спиною на м’ячику, вправи з палицею. При цьому буде розтискатися хребет, який блокує легені, будуть підніматися й розтискатися легені, середостіння, крупні судини й діафрагма. Якщо живіт одвислий – треба піднімати його на столі (див. відео), бо він тягне донизу всю статуру і блокує груди. Це базові речі.

Виконання цих вправ є дієвою профілактикою загострення легеневих проблем під час хвороби, а тим пацієнтам, які вже мають гострий стан, дає значне полегшення.

Існують також перевірені природні способи для відведення слизу з легенів (див. малюнок), які добре себе зарекомендували при ускладненому перебігу COVID-19. Про це є стислий матеріал російською мовою та докладніший – англійською.

Цікаву і змістовну інформацію можна знайти ще й тут:

Posted in ВПРАВИ – лікувальні та профілактичні Всі публікації Поради та інструкції

Вправи лікувальні та профілактичні: ЩО У НАС Є

Наше відео Маємо серію відео – лікувальних і профілактичних вправ та інструкцій. Їх робочі версії розміщені на нашому каналі Vimeo. Посилання на нього є внизу кожної сторінки сайту – в блоку соціальних мереж.

З Vimeo можна завантажувати відео в різній якості – на це внизу кожного кліпа передбачена відповідна опція.

Остаточні версії вправ та інструкцій – з додатковими текстами та поясненнями – поступово викладаються на нашому сайті і на каналі YouTube.

Увага! Всі вправи слід виконувати з помірним зусиллям – і з урахуванням своїх можливостей! Ніколи не робіть вправи через біль! Досягайте легкості в тілі. З підвищенням тренованості організму можна поступово збільшувати навантаження і час виконання вправи.

Continue reading “Вправи лікувальні та профілактичні: ЩО У НАС Є”

Posted in Всі публікації Поради та інструкції

Пояс-корсет: навіщо, який, як правильно вдягати – ВІДЕО


  Навіщо і який     Як вдягати СТОЯЧИ     Як вдягати ЛЕЖАЧИ


Дивитися/завантажити на Vimeo »

  • Рекомендовано: коли одвисає живіт або збільшується відчуття дискомфорту в животі чи попереку при вертикальному положенні; при виконанні фізичної роботи з недостатнім тонусом черевного преса; при великих фізичних навантаженнях; при вимушених зігнутих позах (перевертання важкохворого, городні роботи тощо).
  • Користь: підтримка хребта й нутрощів.
  • Протипоказання: немає.

Continue reading “Пояс-корсет: навіщо, який, як правильно вдягати – ВІДЕО”

Posted in Всі публікації Поради та інструкції

Як правильно вставати з ліжка, коли є проблеми в попереку – ВІДЕО


Дивитися/завантажити на Vimeo »

Це максимально нетравматичний спосіб самостійно піднятися з лежачого положення: без порушення “техніки безпеки” – без компресії та скручування хребта.

  • Рекомендовано: при проблемах у попереку, запамороченнях, вираженій серцевій недостатності.
  • Користь: запобігання можливим загостренням стану.
  • Протипоказання: немає.
Posted in Всі публікації Поради та інструкції

Як правильно сидіти, коли є проблеми в попереку – ВІДЕО


Дивитися/завантажити на Vimeo »

Щоб розвантажити при сидінні тулуб, хребет і кульшові суглоби, слід сидіти так, щоб коліна були значно нижче від тазу. Тоді вектор навантаження йде не на хребет (поперек), а значною мірою на коліна, що є фізіологічніше, і тому краще.

  • Рекомендовано: при проблемах в попереку, тазі, кульшових суглобах.
  • Користь: профілактика просідання структур у попереку.
  • Протипоказання: немає.
Posted in Всі публікації Поради та інструкції

Реабілітація післяопераційних хворих

Діагнози та симптоми Реабілітація необхідна після всіх операцій – хірургічних, ортопедичних, нейрохірургічних, урологічних, гінекологічних, проктологічних, серцево-судинних, торакальних. Тобто, всіх тих, після яких хворий змушений більше одного дня знаходитись на лікарняному ліжку; йому не можна – чи він не може ходити. Від тривалого лежання (більше 1-3 днів) порушується діяльність всіх систем і органів.

Реабілітація полягає в тому, щоб не допустити погіршення роботи організму в силу гіподинамії й післяопераційної травми і максимально відновити його функціональність.

Базові речі:

Continue reading “Реабілітація післяопераційних хворих”

Posted in ВПРАВИ – лікувальні та профілактичні Всі публікації Поради та інструкції Тренування і спорт ЯК БУТИ ЗДОРОВИМ: бесіди з лікарем

Стопи – фундамент тіла: про вправи для стоп – ВІДЕО


Дивитися/завантажити на Vimeo »

Постава і стопи – це два провідні фактори здоров’я людини. Нездорові стопи → нездорова постава. Стопи – фундамент, перша базова опора тіла.

Чому люди похилого віку мають ходу з шарканням і часто спотикаються? Про це є й анекдот: “Як справи, діду? – Росту, синку! – Це як?? – Ноги стають довшими, за все зачіплюються”.

Стопи стають довшими, бо сплющуються, просідає арка (дуга, склепіння) стопи. При цьому зміщуються кістки цієї арки, що викликає защемлення або розтягнення малогомілкового нерва. В результаті стопа ще більше просідає, зменшується підйомна сила нерва, пальці при ході не піднімаються, а весь час ніби трохи опущені, тому й чіпляються. Оскільки це тривалий поступовий процес, то болю може не бути зовсім, але наростає втома ніг. Зрештою, стопи стають жорсткими і пласкими, як ласти. Саме так приходить старість – через стопи!

Continue reading “Стопи – фундамент тіла: про вправи для стоп – ВІДЕО”

Posted in Всі публікації Поради та інструкції ЯК БУТИ ЗДОРОВИМ: бесіди з лікарем

Поради батькам

Кожну дитину необхідно дивитись (оглядати) раз на півроку – від народження і років до 16-18. Чому?

1. Це період бурхливого росту й змін; можна проґавити негативні тенденції в розвитку дитини.

2. Діти активно рухаються, часто падають і т.д. – можливі зміщення в тілі.

3. В силу молодості у них висока компенсація, тому вони можуть не поскаржитися на проблему вчасно, а лише тоді, коли вона вже визріла й “зашкалює”.

4. Якщо батькам чи лікарям загального профілю дитина бачиться здоровою в плані опорно-рухового апарату, це не значить, що все добре: при професійному огляді часто знаходяться “сюрпризи”.

5. При народженні у немовлят часто бувають проблеми: дисплазія кульшових суглобів, підчерепні блоки, череп не дихає і т.п. Такі речі може визначити лише профі відповідного медичного напряму.

 

Posted in Всі публікації Поради та інструкції Тренування і спорт ЯК БУТИ ЗДОРОВИМ: бесіди з лікарем

Поради

Поради

  1. Виконуючи сидячу роботу, щогодини робіть перерву – активно порухайтесь, походіть по сходах, промніть шию і голову. Витрачені кілька хвилин відновлять вам ККД праці і сторицею окупляться в роботі.
  2. Раз на день варто пропотіти: включаються всі судини, системи, органи. В стані спокою приблизно 2/3 мікросудин бувають пасивні. При їх включенні активізуються ендокринна, імунна, видільна системи, йде реальне омолодження організму.
  3. Під час фізичних вправ ніколи не йдіть через біль: у цей момент ви активно руйнуєте своє тіло.
  4. Кожне серйозне, відчутне падіння залишає якийсь слід у тілі: защемлення в тазі чи хребті, спазм судин, зміщення нутрощів, інше. Ці сліди, як правило, самі не проходять, не “розсмоктуються”. Те ж саме стосується станів після операцій, пологів, ДТП. Тому за таких обставин доцільно чимраніше застосувати структурну корекцію організму.
  5. Continue reading “Поради”